منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۴ - ۲۲:۲۶
شناسه خبر: 280329
گروه :خبر
13940926000513_PhotoA

وزارت دفاع آمریکا در اسناد داخلی خود به طور رسمی پرواز پهپاد ایرانی بر فراز ناو هری ترومن در خلیج فارس را تأیید کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، وزارت دفاع آمریکا در اسناد داخلی خود رسما تائید کرده است که یک پهپاد ایرانی ماه گذشته میلادی بر فراز یک ناو آمریکایی در خلیج فارس به پرواز درآمده و آن را رصد کرده است.

بر اساس این اسناد که خبرگزاری آسوشیتدپرس وفق قانون آزادی اطلاعات به آن‌ها دسترسی یافته، این اولین بار از سال 2014 است که یک پهپاد ایرانی بر فراز یک ناو آمریکایی در خلیج فارس به پرواز درمی‌آید.

بنا بر این گزارش، وزارت دفاع آمریکا ویدئویی ضبط کرده که در آن پرواز پهپاد ایرانی شاهد بر فراز ناو آمریکایی هری ترومن، ثبت شده است.

بنا بر اعلام وزارت دفاع آمریکا، در آخرین رخداد مشابه، سپتامبر سال 2014 که یک پهپاد ایرانی، بر فراز ناو جورج بوش آمریکا که آن زمان در خلیج فارس مستقر بود، به پرواز درآمده بود.

اوایل بهمن ارتش جمهوری اسلامی اعلام کرد که یک فروند پهپاد ایرانی بر فراز ناو آمریکایی به پرواز درآمده و تصاویری از آن ضبط کرده است.

به گفته امیر دریادار سید محمود موسوی معاون عملیات نیروی دریایی ارتش، این پهپاد علاوه بر قابلیت شناسایی، از توان رزمی نیز برخوردار بوده و امکان مقابله با تهدیدات را نیز داشته است.

آن زمان مقامات آمریکایی در تلاش برای کم‌اهمیت جلوه دادن این رخداد، گفتند که تصاویر ضبط شده از ناوهای آمریکایی به کرات در سایت‌های اینترنتی منتشر شده و نمی‌توان اصالت ویدئوی منتشره از سوی ایران را تائید کرد.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی