منتشر شده در تاریخ: شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۵:۴۵
شناسه خبر: 319147
گروه :خبر
13940903000941_PhotoA

سخنگوی پنتاگون اعلام کرد که تک‌تیراندازهای داعش، راهروهای انسانی در فلوجه را هدف گرفته‌اند و اجازه نمی‌دهند که غیرنظامیان از این شهر خارج شوند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، «استیو وارن» سخنگوی نظامی پنتاگون اعلام کرد که تک‌تیراندازهای «داعش» راهروهای انسانی را که نیروهای امنیتی عراق برای آزادسازی غیرنظامیان عراقی شهر فلوجه ایجاد کرده اند، هدف قرار داده‌اند.

خبرگزاری فرانسه گزارش کرد، وارن اعلام کرد که تک تیراندازهای داعش به شهروندان عراقی اجازه فرار از فلوجه که به تصرف داعش درآمده را نمی‌دهند.

وارن به خبرنگاران گفت: «ما می‌دانیم که عراقی‌ها چندین مرتبه تلاش کرده‌اند تا راهروهای انسانی را بازکنند تا به غیرنظامیان اجازه دهند (از فلوجه) بیرون بیایند. به طور کلی موفقیتی در این زمینه کسب نکردند. داعش اقداماتی همچون استقرار تک تیراندازهایش را در پیش گرفته تا اطراف این راهرو بایستند و افرادی که تلاش می‌کنند از آن خارج شوند را بکشند و بنابراین این اقدامات، استفاده از این راهروها را  غیرممکن کرده است».

سخنگوی پنتاگون تصریح کرد که نیروهای عراقی تلاش کرده‌اند که سه راهرو ایجاد کنند اما تمامی این راهروها به واسطه تک‌تیراندازهای داعش، بلااستفاده شده است.

وی ادامه داد: «ما باید پخش شویم زیرا هیچ غیرنظامی در اواخر هفته گذشته برای استفاده از این راهروها تلاش نکرده است».

وارن اعلام کرد که نیروهای امنیتی عراق در حال حاضر به طور کلی، فلوجه را محاصره کرده‌اند و به آرامی نفوذ در آن را شروع کرده‌اند.

سخنگوی پنتاگون تصریح کرد: «فلوجه از آن جمله شهرهای عراق است که داعش در ابتدا کنترل آن را به دست آورد و بیش از دو سال است که در آنجا است بنابراین آنها بسیار بسیار در آن نفوذ کرده‌اند و رخنه کردن به‌ آنجا برای ما و عراقی‌ها دشوار است».

پنتاگون می‌گوید که داعش در حال شکست خوردن است و این تکفیری‌ها متحمل شکست‌هایی در شهرهای هیت و رمادی شده‌اند اما همچنان کنترل موصل که دومین شهر بزرگ عراق است را به دست دارند.

وارن ادامه داد که «هیچ دلیل نظامی ندارد که نیروهای عراقی قبل از بازپس‌گیری موصل، فلوجه را آزاد کنند».

طبق این گزارش، نیروهای عراقی تمامی تلاش خود را برای مقابله با داعش به کار گرفته‌اند و دستکم 94 نفر در سه انفجار بغداد در روز چهارشنبه هفته گذشته که مرگبارترین روز در پایتخت عراق در سال جاری میلادی به حساب می‌آید، کشته شدند.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است دولت توان تخصیص اعتبار به عمران و توسعه کشور ندارد/مسئولان استانی منتظر دریافت اعتبار از مرکز کشورنباشند