منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۶:۲۰
شناسه خبر: 281042
گروه :خبر
13941121001069_PhotoA

سخنگوی نیروی دریایی ستاد فرماندهی مرکزی ایالات متحده آمریکا، انتشار فیلمی که یکی از تفنگداران آمریکایی متجاوز به آب‌های سرزمینی ایران را در حال گریه نشان می‌دهد «عصبانی‌کننده» و «غیرقابل‌قبول» خواند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، سخنگوی نیروی دریایی ستاد فرماندهی مرکزی ایالات متحده آمریکا، انتشار فیلمی که یکی از تفنگداران آمریکایی متجاوز به آب‌های سرزمینی ایران را در حال گریه نشان می‌دهد «عصبانی‌کننده» و «غیرقابل‌قبول» خواند.

سازمان صدا و سیما امروز، چهارشنبه در یکی از بخش‌های خبری فیلمی جدید منتشر کرد که یکی از نظامیان آمریکایی متجاوز به آبهای سرزمینی ایران را در حال گریه کردن نشان می‌دهد.

در همین فیلم، یک نظامی آمریکایی دیگر می‌گوید ایرانی‌ها رفتار خوبی با نفرات بازداشتی داشته‌اند.

به گزارش «نیوی‌تایمز»، کوین استفانز، سخنگوی نیروی دریایی ستاد فرماندهی مرکزی ایالات متحده آمریکا در واکنش به انتشار این فیلم گفت: «همان‌طور که کری (وزیر خارجه آمریکا) گفته، ما از سوءاستفاده از ملوان‌هایمان در راستای اهداف تبلیغاتی ایران، متنفریم.»

او همچنین گفت:‌« بازداشت نیروهای ما، عصبانی‌کننده و غیرقابل‌قبول بود.»

ماه گذشته در خبری اختصاصی اعلام شد سپاه پاسدان انقلاب اسلامی، 9 تفنگدار آمریکایی مرد و یک تفنگدار زن را که وارد آب‌های سرزمینی ایران شده‌اند را بازداشت کرده است. آنها کمتر از 16 ساعت بعد آزاد شدند.

سخنگوی نیروی دریایی آمریکا، در بخش دیگری از اظهاراتش گفته ایرانی‌ها باید نظامیان آمریکایی را از آبهای خودشان به سمت بیرون اسکورت کرده و به آنها پیشنهاد کمک‌های فنی ارائه می‌کرده‌اند.

«استفانز» گفت: «تفنگداران دریایی حرفه‌ای می‌دانند که کمک به سایر تفنگداران دریایی که با مشکلات فنی مواجه شده‌ یا از مسیرشان در دریا خارج شده‌اند، یک وظیفه و تعهد است.»

او در ادامه گفت: «عصبانی‌کننده و غیرقابل قبول است که ملوان‌های ما به زور اسلحه متوقف شده و بازداشت شدند. از اینکه در نهایت، دیپلماسی کارگر افتاد، خشنودیم اما اگر نیروهای دریایی ایران مسئولانه و حرفه‌ای رفتار کرده بودند، کار به اینجا نمی‌کشید.»

این مقام آمریکایی مدعی شد نیروی دریایی آمریکایی از سال 2012، در هفت موقعیت اضطرار به تفنگداران دریایی ایران کمک کرده است.

وی علی‌رغم بیان اینکه تحقیقات در باب موضوع بازداشت نظامیان آمریکایی هنوز ادامه دارد، ادعا کرد که حضور آنها در آبهای ایران تصادفی بوده است.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی