منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۲:۴۲
شناسه خبر: 289296
گروه :خبر
13930822000157_PhotoA

رئیس آژانس اطلاعات دفاعی آمریکا در نشست روز چهارشنبه در کمیته نیروهای مسلح مجلس نمایندگان آمریکا بارها به توان موشکی ایران و ناتوانی تحریم‌ها در جلوگیری از آن تأکید کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، ژنرال «وینسنت استوارت»، رئیس آژانس اطلاعات دفاعی آمریکا روز چهارشنبه در جلسه استماع کمیته نیروهای مسلح مجلس نمایندگان، چندین بار به توانمندی‌های موشکی ایران اعتراف کرد.

یکی از نمایندگان حاضر در این نشست، به توانمندی‌های موشکی ایران اشاره کرد و گفت که ایران اکنون توان هدف قرار دادن ده‌ها کشور را دارد. او سپس پرسید: «آیا فکر می‌کنید تحریم‌های ما می‌تواند جلوی توانایی آنها برای هدف قرار دادن کشورها را بگیرد؟»

مدیر آژانس اطلاعات دفاعی آمریکا در پاسخ گفت: «تحریم‌های ما در گذشته نتوانسته‌اند جلوی دست‌یابی ایران به پیشرفته‌ترین برنامه موشکی بالیستیک، با توان رسیدن به تمامی دشمنان بالقوه آنها و توان رسیدن به داخل اروپا را بگیرند.»

او گفت: «آنها نه تنها قوی‌ترین فناوری موشکی را ساخته‌اند، بلکه دقت آنها را بهبود بخشیده‌اند، قابلیت جابه جایی آنها را ارتقاء داده‌اند و من ندیده‌ام که این روند را تغییر داده باشند، چون توانمندی موشکی آنها راهی برای سردرگم کردن اقدامات ما است، بنابراین من فکر نمی‌کنم تحریم اصلاً تغییری در این مسیر ایجاد کند.»

«استوارت» همچنین تصریح کرد با رفع تحریم‌ها، احتمال اینکه ایران روش‌هایی برای ارتقاء دادن قابلیت جابه‌جایی، افزایش بُرد و کشنده بودن تمامی سامانه‌های موشکی‌اش پیدا کند، بالا می‌رود.

مدیر آژانس اطلاعات دفاعی آمریکا علاوه بر این گفت که رفع تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران باعث خواهد شد که ایران نیروهای نظامی خود را مدرن‌سازی کند.

او گفت: «من کاملاً انتظار دارم که ایران بخشی از منابعش را برای ادامه مدرن‌سازی نیروهای نظامی خود صرف کند.»

«استورات» به برنامه‌های ایران برای خرید هواپیما از روسیه اشاره کرد و گفت یکی از مواردی که در نهاد تحت امر او علاوه بر حضور روسیه در سوریه مورد تحلیل قرار می‌گیرد، توانمندی مسکو برای عرضه سلاح به خریداران آن در منطقه خاورمیانه است.

این ژنرال آمریکایی، همچنین اولویت‌های نهاد تحت امرش برای مقابله با آنچه به گفته وی تهدیدهای پیش روی آمریکا خوانده می‌شد را تشریح کرد. «استورات»، تهدیدهای تروریستی در کشورهای مختلف، روسیه، ایران، کره شمالی و چین را 5 تهدید مهم پیش روی واشنگتن خواند و گفت که او منابعش را به مقابله با این «تهدیدها» اختصاص خواهد داد.

«استوارت» درباره چالشهایی که به گفته او ایران متوجه آمریکا می‌کند  گفت: «ایرانی که از بند تحریم‌ها رها شده، درآمدهایش را افزایش داده، توانمندی‌های موشکی‌اش را توسعه می‌دهد و در حال رقابت با همسایگانش در منطقه است، چگونه رفتار خواهد کرد؟»

رئیس آژانس اطلاعات دفاعی آمریکا در بخش‌های پایانی جلسه بار دیگر در پاسخ به سوال یک نماینده، قدرت برنامه موشکی ایران و ناتوانی تحریم‌ها در جلوگیری از آن را مورد تأکید قرار داد.

او در پاسخ به سوال نماینده‌ای که خواستار توضیح درباره نقش برنامه موشکی ایران در راهبرد نظامی این کشور در پرتو «برجام» و همچنین احتمال ادامه این برنامه علی‌رغم تحریم‌ها علیه آن شده بود، گفت: «برنامه موشکی ایران، یکی از محورهای دفاعی حکومت این کشور است. آنها، علی‌رغم بیش از سی سال مواجهه با تحریم‌ها، توان موشکی بسیار قدرتمندی ایجاد کرده‌اند. هیچ نشانه‌ای مبنی بر اینکه قصد عقب‌نشینی از فناوری و توان موشکی‌شان دارند، وجود ندارد.»

استوارت ادامه داد: «آنها همچنان به ارتقاء بُرد موشک‌ها، میزان مرگ‌آوری آنها و توان مانورشان ادامه می‌دهند و از نظر من، اینها، هیچ زمان و با هیچ تحریمی تغییر نخواهند کرد.»

نماینده آمریکایی گفت: «اینها، خیلی امیدوارکننده نیستند، اما شما کاملاً درست می‌گویید.»

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان