منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۸:۰۹
شناسه خبر: 311904
گروه :خبر
13940924000886_PhotoA

یک افسر پلیس آمریکا چهارشنبه شب نوجوانی 14 ساله را در شهر بالتیمور به ضرب گلوله به شدت مجروح کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، یک نوجوان آمریکایی عصر روز گذشته هدف گلوله یک افسر پلیس شهر بالتیمور ایالت مریلند آمریکا قرار گرفت.

به نوشته روزنامه «بالتیمور سان»، پلیس می‌گوید «دیدریک کالوین» 14 ساله به هنگام رویارویی به پلیس یک اسلحه بادی به دست داشته و به همین جهت افسران پلیس تصور کرده‌اند که او مسلح است.

این حادثه زمانی رخ داد که دو افسر لباس شخصی با خودروی بدون آرم پلیس به این نوجوان نزدیک شدند و وی پا به فرار گذاشت.

با وجود شلیک چند باره به سمت این نوجوان که پشت به پلیس در حال فرار بوده، او خوش‌شانس بوده و گلوله‌ها به پا و بازروی او برخورد کرده و احتمالا زنده می‌ماند.

«کوین دیویس» بازرس پلیس بالتیمور به دفاع از اقدام افسران پرداخته و گفته است که اسلحه بادی این نوجوان «شبیه به» سلاح واقعی بوده است.

دیویس گفته است: «افسران پلیس به هیچ وجه نمی‌توانستند تشخیص دهند که این یک اسلحه واقعی نیست، چون خیلی شبیه اسلحه واقعی است.»

«وولدانا یانگ» مادر نوجوان مجروح می‌گوید زمانی که برادر بزرگتر دیدریک به خانه دویده و موضوع را به او اطلاع داده، به خیابان رفته و پسرش را دیده که غرق در خون روی زمین افتاده است.

یانگ رفتار پلیس با خود را «تحقیر آمیز» خوانده و می‌گوید پیش از آنکه بتواند به ملاقات فرزندش برود، از سوی پلیس مورد بازجویی قرار گرفته است.

دو سال قبل هم تیراندازی یک افسر پلیس به سمت «تامیر رایس» 14 ساله در شهر کلیولند به مرگ این نوجوان سیاه‌پوست منجر شد. در پی مرگ وی، هفته‌ها تظاهرات‌هایی علیه خشونت‌ پلیس به خصوص علیه سیاه‌پوستان به راه افتاد.

روزنامه گاردین که شمار کشته‌های تیراندازی‌های پلیس آمریکا را دنبال می‌کند، نوشته است که تنها در سال 2015 دستکم 1134 نفر به ضرب گلوله نیروهای انتظامی آمریکا کشته شده‌اند. در حالی که مردان سیاه‌پوست بین سن 15 تا 34 سال تنها 2% جمعیت آمریکا را تشکیل می‌دهند، 15% قربانیان تیراندازی‌های پلیس از این گروه بوده‌اند.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است