منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۶:۳۳
شناسه خبر: 194184
گروه :خبر
13940326000426_PhotoA

نتیجه بررسی‌های یک روزنامه انگلیسی نشان می‌دهد پلیس آمریکا از آغاز سال جاری میلادی تاکنون به جز ۹ روز، در تمامی روزها یک یا چند نفر را به ضرب گلوله کشته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، روزنامه انگلیسی «ایندیپندنت» در گزارشی به عملکرد و رفتارهای خشونت‌بار پلیس آمریکا پرداخت و نوشت که از آغاز سال جاری میلادی تاکنون که 6 ماه از آن می‌گذرد، پلیس آمریکا تقریباً در تمامی روزها به جز چند روز انگشت‌شمار، تعدادی را با گلوله کشته است.

طبق آمار و ارقام بررسی خشونت پلیس که توسط پایگاه «Mic» جمع‌آوری شده است، تنها 9 روز در سال جاری میلادی بوده که هیچ کس توسط پلیس آمریکا کشته نشده است.

این روزها شامل، روز شنبه 10 ژانویه، سه‌شنبه 20 ژانویه، یکشنبه اول فوریه، چهارشنبه 18 فوریه، شنبه 29 مارس، جمعه اول ماه مه، شنبه 9 ماه مه، دوشنبه 18 ماه مه و یکشنبه 24 ماه مه می‌شود.

بعد از مرگ «جیمز بولویر» توسط پلیس دالاس، روزنامه انگلیسی گاردین تخمین زده است که 508 نفر تقریباً از ماه ژانویه تاکنون توسط پلیس آمریکا کشته شده‌اند.

طبق گزارش این روزنامه انگلیسی، در مقایسه با این تعداد بسیار زیاد از شهروندان آمریکایی که در این بازه محدود توسط پلیس کشته شده‌اند، تنها چهار نفر مورد اصابت گلوله پلیس انگلیس در پنج سال گذشته قرار گرفتند.

طبق گزارش گاردین که تمامی تلفات ناشی از خشونت پلیس را دنبال می‌کند، سیاهپوستان و  اسپانیولی زبان‌های آمریکا در مقایسه با سفیدپوستان بیشتر توسط پلیس آمریکا کشته می‌شوند.

این گزارش می‌افزاید، در حالیکه دولت آمریکا به دنبال محدود کردن حجم استفاده از تجهیزات نظامی توسط افسران پلیس است اما تنها 0.02 درصد از نیروهای پلیس آمریکا سالانه توسط وزارت دادگستری این کشور مورد بازجویی قرار می‌گیرند و درباره اقدامات آنها تحقیق می‌شود.

 همانطور که حوادث سال گذشته میلادی در زمینه رفتارهای خشونت‌بار پلیس آمریکا نشان داد، تقریباً تمامی افسران پلیس سفیدپوست که شهروندان سیاهپوست آمریکا را با گلوله کشتند، از تمامی اتهامات قتل تبرئه شدند.

شهر فرگوسن تابستان پارسال پس از آنکه یک افسر سفیدپوست، نوجوانی سیاه‌پوست به نام مایکل براون را به قتل رساند، صحنه تظاهرات‌های گسترده‌ای بود که به سرتاسر آمریکا و حتی دیگر کشورها نیز گسترش پیدا کرد و هفته‌ها ادامه داشت.

از آن زمان، خشونت نیروهای پلیس آمریکا به خصوص علیه شهروندان رنگین‌پوست در مرکز توجه رسانه‌ها قرار گرفته است.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی