منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۹:۳۴
شناسه خبر: 185670
گروه :خبر
13940223000499_PhotoA

پایگاه «گلوبال ریسرچ» در گزارشی تاکید کرد که نیروهای پلیس آمریکا که برای مقابله با اعتراضات نژادی در خیابان‌ها مستقر می‌شوند، از نظامیان این کشور در خط مقدم جنگ مسلح‌تر و مجهزتر هستند.

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، یک پایگاه خبری در گزارشی درباره اعتراضات به تبعیض نژادی در آمریکا تاکید کرد که از منظر میزان تسلیح و تجهیزات، ماموران پلیس مسلح‌تر از نظامیان این کشور حاضر در خط مقدم جنگ هستند.

گلوبال ریسرچ در گزارشی با عنوان «پلیسهای آمریکایی از منظر تسلیح و تجهیز، از نظامیان این کشور حاضر در مناطق جنگی مسلحتر هستند»، به انتقاد از سرکوب شدید اعتراضات مردمی به تبعیض نژادی پرداخت.

به گزارش این پایگاه کانادایی، رافائل ریورا که 7 سال سابقه خدمت در ارتش آمریکا را دارد، درباره اعتراضات در فرگوسن به قتل نژادپرستانه مایکل براون سیاه پوست توسط پلیس سفیدپوست در این باره نوشت: «پلیس فرگوسن از مردان من و خودم در وسط جنگ، تجیهزات و سلاح‌های بهتری داشتند».

در ادامه این گزارش، به نقل و قول گزارشهای خبری و اظهارات مقامات مختلف درباره تجیهز تسلیحاتی بیش از حد نیروهای پلیس اشاره شده است.

پایگاه هیل به نقل از سناتور «مک کاسکیل» خبری منتشر کرده که بر مبنای آن این قانونگذار آمریکایی انتقاد کرده که «در برخی مکانهای اداری نیروهای محلی پلیس از نیروهای گارد ملی مجهزتر و مسلحتر هستند».

«جان ویتهد» وکیل و فعال حقوق مدنی در آمریکا هم در این باره گفت که نیروهای امنیت داخلی آمریکا در داخل کشور، سه برابر بیشتر از نظامیان حاضر در خط مقدم جنگ در مکانهایی چون افغانستان، مسلح هستند.

در این گزارش همچنین مطالب منتشر شده تعدادی از نظامیان سابق این کشور که تجربه جنگ را داشتند، هم ذکر شده است؛ ‌افرادی که ضمن ابراز تعجب از میزان بسیار زیاد تسلیح و تجهیز نیروهای پلیس در داخل خاک آمریکا، از این موضوع انتقاد کردند.

«براندون فریدمن» در صفحه توئیتر خود با انتشار عکسی از خود و یک افسر پلیس مستقر در خیابانها برای مقابله با اعتراضات مردمی علیه تبعیض نژادی در آمریکا نوشت: «این آقای سمت چپی، بیشتر از من که در حال حمله به عراق بودم، سلاح وزره شخصی دارد».

یک کهنه‌سرباز دیگر آمریکایی هم در شبکه اجتماعی شخصی خود تاکید کرد: «من 4 سال در ارتش بودم که دو سال آن به مقابله با کره شمالی گذشت اما هیچ وقت به اندازه پلیسهای فرگوسن اینقدر مجهز نبودم».

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی