منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۴ - ۹:۰۵
شناسه خبر: 281840
گروه :خبر
20160105_142937
 

اندراحوالات اولین پل هوایی مکانیزه هرمزگان؛

پله برقی خواب است، لطفا مزاحم نشوید

در همین ایامی که به تازگی پشت سرگذاشتیم و در دولت قبل شاهد افتتاح اولین پل هوایی برقی بندرعباس به مناسبت دهه فجر بودیم، پلی که دیگر اثری از مکانیزه بودن ندارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از ندای ساحل، درست یادم نیست چهار یا پنج استاندار قبل در هرمزگان بود که افتتاح شد. در همین ایامی که به تازگی پشت سرگذاشتیم؛ افتتاح اولین پل هوایی برقی بندرعباس به مناسبت دهه فجر.

افتتاحی که اسم سختی را هم به یدک می کشید، پل هوایی مکانیزه(برقی)؟!!

خود من هم تا آن زمان چنین چیزی را ندیده بودم، اما پس از افتتاح اولین نکته ای که به ذهنم رسید این بود؛ لزوم چنین هزینه ای آن هم در یک شهر ساحلی و با درصد شرجی بالا چیست؟

پل هوایی برقی روبروی حرم مطهر امامزاده سید مظفر(ع) بندرعباس؛ شاید دست اندرکاران محترم به فکر راحتی زائران امامزاده بودند و برای همین هم به مصافت یکصد متر در میانه خیابان نرده گذاشتند تا مردم به اجبار هم که شده از این موهبت مسئولین مستفیض شوند.

مدت زیادی از افتتاح پل نگذشته بود که مسئولین محترم به فکر تغییر رنگ بدنه آن افتادند تا بلکه در دمای 40 درجه تابستان بندرعباس جناب پل گرمای کمتری را جذب کرده و خدمت رسانی بهتری به مردم داشته باشد. به هر حال این تغییر ذائقه هم چندان کارساز نبود.

اوایل برای پل محترم ساعت کار تعیین کردند مثلا فقط در این ساعات از شبانه روز پله برقی روشن است و در مابقی اوقات باید استراحت کند و کسی مزاحم او نشود.

به مرور و در مدت زمانی کمتر از یک سال و با توجه به همان شرجی هوایی که ذکر شد، تنها پل هوایی برقی هرمزگان تا آن زمان، از کار افتاد.

از آن دوران پرفراز و نشیب تا کنون هنوز کسی حال و وقت درست کردن پله برقی پل را پیدا نکرده است، شاید هم به نتیجه اولیه من رسیده باشند که چه نیاز است ما در این نقطه از شهر پل هوایی، آن هم برقی داشته باشیم و با این اوضاع گرانی برق بهتر است در هزینه ها صرفه جویی کنیم.

چند مدت پیش هم در یکی از شبکه های اطلاع رسانی استان خواندم قسمتی از این پل به محل زندگی یک زوج بی خانمان تبدیل شده است. خدا را شکر که حداقل این سازه به یک درد خورد، البته اگر از حق نگذریم کارایی دیگری هم دارد؛ استفاده از ظرفیت بیلبورد تبلیغاتی نصب شده روی آن، بیلبوردی که ماهانه میلیون ها تومان برای شهرداری آورده مالی دارد.

 

Untitled-1

با توجه به شرایط معلوم نیست تدبیر مسئولین محترم برای این پل چه خواهد شد؛ شاید باید این هزینه میلیاردی را هم بگذاریم روی مابقی هزینه های اضافی انجام شده که البته مبلغ زیادی نیست، یکی دو میلیارد که به جایی بر نمی خورد.

من اگر مسئول بودم دو طرف پل یک بنر با این عنوان خطاب به رهگذران نصب می کردم: هیس!!! کمی آهسته تر، پله برقی خواب است لطفا مزاحم نشوید.

 

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است