منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۷:۱۸
شناسه خبر: 310443
گروه :خبر
hormoz

رضا ضراب، تاجر ایرانی الاصل ترک که در آمریکا بازداشت شده، از مکانی به مکان دیگر منتقل می شود. وی چندین بار بین زندان های مختلف فدرال آمریکا از میامی گرفته تا نیویورک جابجا شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا؛ این جابجایی رضا ضراب احتمالا تاثیر روانی بسیار شدیدی روی وی داشته است.
دفتر دادستانی نیویورک در اصلاحیه کیفرخواستی که ما گذشته صادر کرد، ترکیه را به عنوان بخشی از صحنه جرم مطرح نکرد. در اولین کیفرخواست تسلیم شده به دادگاه در 15 دسامبر 2015، اعلام شده بود که شبکه ضراب در ترکیه مستقر بوده است. در این کیفرخواست علنا گفته شده بود که جرائم مربوطه خارج از خاک آمریکا ارتکاب یافته است.

اما در سندی که پرونده ضراب بر اساس آن پیگری خواهد شد و توسط پریت بهارارا، دادستان نیویورک ثبت شده، محل های ارکتاب جرم اضافه شده است. ایالت نیویورک و در صلاحیت بهارارا و این دادگاه قرار دارند. اما این سوال مطرح است که چرا آنها در نخستین کیفرخواست صادره نیویورک را از قلم انداخته اند؟ من نظری در این باره ندارم. اما اطمینان دارم که ضراب و وکلایش از این وضعیت استفاده خواهند کرد و به این بازداشت اعتراض خواهند نمود. دفتر دادستانی حداکثر تلاش خود را به کار خواهد بست تا ضراب به این دلیل آزاد نشود.

آنها می خواهند در این پرونده برنده شوند. آنها می خواهند ضراب محکوم شود و به همین دلیل در حال جمع آوری اطلاعات لازم هستند. آنها تلاش می کنند دامنه تحقیقات را گسترش دهند و ارتباطی بین ضراب و برخی درز اطلاعات خاص در آن سوی مرزها بیابند.

سوال این است که چرا آنها تا این حد تلاش دارند ضراب محکوم شود؟ اولا اینکه امضای بهارارا پای این کیفرخواست است و وی فردی است که تحمل شکست را ندارد. ثانیا، ضراب یک مهره بسیار ارزشمند است که آمریکا نمی خواهد آن را از دست بدهد. پس از آنکه ضراب محکوم شد، وی یک فرد بسیار مهم برای مبادله با ایران خواهد بود و وی می تواند موجب آزاد شدن آمریکایی های زندانی در ایران شود.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است