منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۷:۱۸
شناسه خبر: 279703
گروه :خبر
image627508

جریان خاص این بار برای نیل به مقاصد سوال برانگیز خویش، طمع به غیرسیاسی ترین انتخابات نظام یعنی انتخابات مجلس خبرگان و البته بیت معظم امام (ره) کرده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، رمزگشایی از پازل اخیر انتخاباتی جریان خاص که در انتخابات آتی خبرگان، رندانه تمرکز خود را بر مهره گزینی از بیت محترم حضرت امام (ره) معطوف داشته و  همچنین واکاوی سناریوی دعوت از حجت الاسلام سید حسن خمینی برای شرکت در انتخابات مجلس خبرگان از جانب مشاوران، زوایای پنهانی از دسایس این جریان برای هزینه کردن سید حسن در جهت پیشبرد اهدافی دقیق و از پیش تعیین شده را از جانب این جریان فاصله دار با اندیشه های امام (ره) ، آشکار می سازد.

پازلی حیاتی که از کنار هم قرار دادن اعترافات صادق زیبا کلام، عبدالله ناصری و استفاده غیرمترقبه هاشمی رفسنجانی از کلید واژه “علامه” در خطاب قرار دادن سید حسن و متعاقب آن سخنرانی وی علیه شورای محترم نگهبان تکمیل می شود.

صادق زیباکلام، استاد دانشگاه و تحلیلگر مسائل سیاسی و سرحلقه تئوریسین ها و مشاورین نزدیک به هاشمی رفسنجانی نخستین فرد نزدیک به این جریان است که بعد از اعلام کاندیداتوری ایشان، در مناظره ای، لب به اعتراف می گشاید که :” سیدحسن خمینی برای حضور در مجلس خبرگان توسط آقای هاشمی رفسنجانی ترغیب شد. یعنی اگر تصمیم ، صرفاً بر عهده ایشان بود اساسا کاندیدا نمی‌شدند ، حضور سیدحسن خمینی در مجلس خبرگان به نفع آقای هاشمی است، چون با حضور ایشان، یک هسته‌ اعتدالی در برابر هسته رادیکال مجلس خبرگان بوجود خواهد آمد “.[i]

اشارات تصریحی و تلویحی زیباکلام بر نقش کاتالیزوری سید حسن خمینی در این سناریو، به منظور تثبیت احراز صلاحیت هاشمی، اخذ رای بیشتر در صندوق وی و همچنین تشکیل هسته جریان خاص در مجلس خبرگان بمنظور تحقق پروژه شورای رهبری ازجانب هاشمی، اطلاعات مفیدی از ابعاد توطئه ی اخیر را برملا می سازد.

بدون شک، به وسط گود کشاندن سید حسن خمینی با آن کاریزمای مشخص، قطعا اقدام سهل الحصولی برای این جریان نبوده و از فحوای کلام ایشان پس از پذیرفتن کاندیداتوری نیزاستنباط می شود که جریان خاص برای پیشبرد قدم به قدم و مطمئن مقاصد از پیش طراحی شده،  به رایزنی صرف هاشمی با سید حسن خمینی اکتفا نکرده و از فشارهای حلقه مشاورین وی نظیر موسوی بجنوردی، موسوی خوئینی ها، برادران انصاری، سراج الدین موسوی، عبدالله ناصری و.. نهایت بهره برداری را کرده است.

آنچه پیداست، سناریوی جریان خاص، دو فاز احراز صلاحیت یا عدم احراز صلاحیت هاشمی را به خوبی پیش بینی کرده است که متعاقب تایید صلاحیت هاشمی، زمینه های اجرا شدن فاز دوم سناریو یعنی هزینه کردن سیدحسن خمینی به نفع هاشمی کلید خورده است.

به شکست انجامیدن اخذ مجوز کتبی و ممهور “اجازه اجتهاد از مراجع تقلید عظام” توسط اطرافیان سید حسن خمینی برای احراز صلاحیت وی، ترغیب جریان خاص و هاشمی به امتناع از شرکت در آزمون احراز صلاحیت و ماهی گیری همان جریان و سایت های زنجیره ای آنها از این آب گل آلود پیش زمینه هایی متقن  برای هزینه کردن سیدحسن خمینی بوده اند تا هاشمی، قهرمانانه و پیروزمندانه  پا به میدان نهاده و علاوه بر دلداری سید حسن خمینی ، نهایت بهره برداری تبلیغاتی را بالای سر قربانی جدید خویش برده  و با کوفتن بر پیکره شورای محترم نگهبان سبد آرای خویش را ارتقا بخشد.

هاشمی به خوبی می داند که شورای نگهبان، با تهاجمات و فشارهای سیاسی، روانی و رسانه ای، رویکردها و تصمیمات خود را تغییر نمی دهد؛ و همه این رجزخوانی ها، جدالی بی حاصل و فاقد تاثیر عینی و عملی بر عزم این شورا هستند. بنابراین، تنها کارایی این موضع گیری ها، علاوه بر مکش مرکز ثقل انتخابات به حاشیه ها و سرگرم کردن افکار عمومی از مطالبات اصلی و واقعی خود از دولت، با هدف استفاده هر چه بیشتر از سرمایه و اعتبار بیت امام (ره)  برای بازسازی شخصیت مخدوش اجتماعی و رای آوری از طریق مظلوم نمایی و چهره حق به جانب گرفتن است و بس.

جالب آنکه، تکمیل قطعات این پازل با اعتراف شگفت آور عبدالله ناصری، دیگر مشاور معروف جریان خاص  (مشاور زبده سید محمد خاتمی) پس از سخنرانی تهاجمی هاشمی علیه شورای محترم نگهبان به گونه ای معجزه آسا میسر میشود. ایشان می گویند : “… جای نگرانی نیست بعد از سخنرانی، اتفاقی برای تأیید صلاحیت ایشان [آقای هاشمی] نخواهد افتاد با این حال این حملات تشدید خواهد شد ولی باعث افزایش محبوبیت و افزایش آرای ایشان [آقای هاشمی] در مجلس خبرگان می‌شود”.[ii]

آنچه پیداست، جریان خاص این بار برای نیل به مقاصد سوال برانگیز خویش، طمع به غیرسیاسی ترین انتخابات نظام یعنی انتخابات مجلس خبرگان و البته بیت معظم امام (ره) کرده است، که صدالبته با هوشیاری مردم انقلابی و بصیرت بیت معظم حضرت امام (ره)، این سناریو نیز در نطفه به شکست خواهد انجامید.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت