منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۴ - ۲۱:۲۴
شناسه خبر: 178731
گروه :خبر

عضو انجمن روان‌شناسان ایران گفت: اگر کم حوصلگی بیش از ۶ ماه طول بکشد طبق قانون D. S. M باید به روان‌شناس و روانپزشک مراجعه کند چرا که کرختی فرد ناشی از افسردگی است و ربطی به عصبی بودن ندارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، زهرا معینی درباره اینکه زندگی افراد به خصوص در خانم‌ها رقابتی و به اصطلاح امروزی «چشم و هم چشمی» است، گفت: با توجه به رقابتی که در زندگی‌های امروزی وجود دارد، زندگی شبیه به زندگی ماشینی شده است. خانمی بدون اینکه در نظر بگیرد کار درستی انجام داده یا نه، به خاطر حس رقابت شروع به کار کردن زیاد در خارج از منزل برای رسیدن به آمال شخصی خودش می‌کند که این خود باعث می‌شود فرد از حالت طبیعی‌اش خارج شود.
وی ادامه داد: تکنولوژی تا حدی آرامش را از افراد گرفته است و به جای داشتن آرامش روحی و روانی، متاسفانه باعث سلب آرامش افراد شده است و امروزه با وجود تکنولوژی و شبکه‌های اجتماعی زندگی افراد بیشتر ماشینی شده است.
عضو انجمن سازمان نظام روان‌شناسی ایران، عوارض ماشینی زندگی کردن را اینگونه بیان کرد: افراد در موقعیتی قرار می‌گیرند که به دلیل نبود شادی و نداشتن شور و هیجان مثبت و مدام کار کردن، بدنشان به اندازه کافی «سرتونین» ترشح نمی‌کند، همین عامل باعث می‌شود تا فرد فرسودگی پیدا کرده و دچار افسردگی شود.
وی در پاسخ به این سوال که آیا هر کسی که کم حوصله است نشان از عصبی بودن اوست، گفت: هر کسی که کم حوصله است به معنای عصبی بودن او نیست؛ اگر کم حوصلگی بیش از ۶ ماه طول بکشد طبق قانون D. S. M باید به روان‌شناس و روانپزشک مراجعه کند، چرا که کرختگی فرد ناشی از افسردگی است و ربطی به عصبی بودن ندارد. عصبانیت یک خشم پنهان است که به نحوی فرد می‌خواهد خشم خود را نشان بدهد و در واقع می‌توان گفت نوعی تلافی کردن است.
وی برای داشتن صبر و حوصله بیشتر توصیه‌ کرد: به جای پرداختن و وقت گذاشتن زیاد در زندگی ماشینی، افراد سیری هم به طبیعت داشته باشند و مهم‌تر آنکه بیشتر به آرامش معنوی توجه داشته باشند. برخی از مراجعه کنندگان که برای مشاوره می‌آیند در صدد خودکشی هستند یا به مواد مخدر روی می‌آورند و کم طاقت و کم حوصله شده‌اند و متاسفانه روح معنوی در آن‌ها وجود ندارد؛ تمامی این موارد باعث می‌شود امید به زندگی کم شود.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است