منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۶:۰۰
شناسه خبر: 318039
گروه :خبر
hormoz

سال 2009 در مراسم یارکشی لیگ NBA یا همان درفت “دیوید استرن” رییس سابق لیگ NBA یک به یک نام بازیکنان منتخب تیم ها را خواند تا به بالای صحنه آمده و تیم جدید خود را بشناسند و وارد سرزمین رویاهای بسکتبال شوند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا؛ به نقل از ورزش3، انتخاب شماره 9 راند اول مراسم درفت سال 2009 “استفن کری” بود که توسط تیم گلدن استیت انتخاب شد تا پسر 21 ساله متولد آکرون قدم به تاریخ بسکتبال دنیا بگذارد.

پیشرفت کری در گلدن استیت در سایه درخشش خوب او و رهبری “دان نلسون” سرمربی افسانه ای NBA آغاز شد تا کری جوان کم کم توانایی های خود را اثبات کند البته جو بازی های NBA برای کری چندان تازه نبود چون پدر او “دل کری” سال ها بازی در لیگ NBA را تجربه کرده بود و بیشتر از یک دهه به عنوان بازیکنی تاثیر گذار در تیم های NBA بازی کرده بود و استفن کری که در آن زمان سن کمی داشت در کنار پدر در سالن بازی ها حضور پیدا می کرد تا از ابتدا آداب یک قهرمان بزرگ بودن را بیاموزد.

بعد از چندین فصل ناکامی برای تیم گلدن استیت زمان پوست اندازی این تیم به رهبری “مارک جکسون” مربی خوب NBA رسید و فصل جدیدی در تاریخ باشگاه گلدن استیت رقم خورد که کامل کننده این تیم و تاریخ سازی آن توسط “استیو کر” دیگر سرمربی تاثیر لیگ رقم خورد و گلدن استیت و سال 2015 به قهرمانی در لیگ NBA رسید.

این پیشرفت گلدن استیت همراه با پیشرفت استفن کری بود تا جایی که فصل قبل این بازیکن عنوان MVP یا ارزشمند ترین بازیکن فصل را بدست آورد البته این پیشرفت و نمایش عالی از سوی او در فصل جاری ادامه پیدا کرد تا جایی که روز گذشته خبر انتخاب او به عنوان بهترین بازیکن فصل 2016 همگان را به تحسین این بازیکن با هوش و موقعیت شناس وادار کرد.

کری در فصل 13-2012 موفق شد با رکورد 272 سه امتیازی موفق فصل را به اتمام برساند اما این پایان رکورد شکنی او نبود چرا که در فصل 15-2014 این رکورد برای او به 286 سه امتیازی موفق رسید و اوج نمایش او جایی بود که در فصل جاری او رکورد 402 سه امتیازی موفق در فصل عادی نام خود را جاودانه کرد تا بدون تردید او را پادشاه پرتاب سه امتیازی معرفی کرد.

استفن کری با کسب عنوان MVP در این فصل برای دومین سال متوالی این عنوان را از آن خود کرد تا در کنار “استیو نش” گارد راس بزرگ تاریخ NBA قرار گیرد.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است