منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۴ - ۹:۱۲
شناسه خبر: 276924
گروه :خبر
66584-199495-1393322500

جزیره قشم که نتوانسته است در رشد اقتصاد مقاومتی نقش خود را به خوبی ایفا کند این روزها مدیران این شهرستان برای قرار دادن جزیره قشم در مسیر اقتصاد مقاومتی دست به دامان بیگانگانی شده اند که هیچ نقشی نمی توانند در اقتصاد مقاومتی داشته باشند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از  پایگاه خبری قشم آزاد ؛ روابط عمومی سازمان منطقه آزاد قشم در یک اقدامی عجیب و غیر تصوراقدام به انتشار مطالبی از سوی مدیر عامل و عضو هیات مدیره شرکت سرمایه گذاری و توسعه قشم می کند و اقتصاد مقاومتى را در گرو توسعه روابط اقتصاد بین المللى و جذب سرمایه گذارى مستقیم خارجی عنوان می کند .

 

IMG_2875

 

 

مدیر عامل و عضو هیات مدیره شرکت سرمایه گذاری و توسعه قشم گفت: اقتصاد مقاومتى در گرو توسعه روابط اقتصاد بین المللى و جذب سرمایه گذارى مستقیم خارجی است که این متن دقیقا عکس اقتصاد مقاومتی را عنوان می کند .

 

 

رضا باقری نژاد ، مدیر عامل و عضو هیات مدیره شرکت سرمایه گذاری و توسعه قشم افزود: برنامه ریزى،  تدوین نقشه ى راه و تأسیس یک مرکز مالی بین المللی در قشم، ضرورت حضور مشاوران و وکلای معتبر بین المللی و موسسات و دفاتر حقوقی بین المللی صاحب نام در دوران پسا تحریم به منظور تضمین امنیت خاطر و حفظ منافع سرمایه گذاران خارجی و داخلى بسیار حائز اهمیت است.
مدیرعامل و عضو هیئت مدیره شرکت سرمایه گذاری و توسعه قشم در این خبر که توسط روابط عمومی سازمان منطقه آزاد انتشار داده شده است ، توسعه ى پایدار و تحقق برنامه هاى کلان اقتصادی در راستاى اجرایى شدن اهداف برنامه ى ششم و سند چشم انداز کشور با رویکرد اقتصاد مقاومتی در گروه توسعه روابط اقتصادی بین المللی و جذب سرمایه گذاری مستقیم خارجی می داند که باید بگوییم برخی مدیران هنوز فلسفه اقتصاد مقاومتی را نمی دانند .

 

 

اولین اصلی که در تعریف اقتصاد مقاومتی مد نظر قرار می‌ گیرد و بسیار مورد توجه قرار می ‌گیرد نوع نگاه به مسائل و مشکلات اقتصادی و راه حل برون رفت از آن است که در تعریف اقتصاد مقاومتی ابتدایی اصلی که بیان می ‌شود اتکا به توان تولیدی داخل است نه چشم انتظاری به سرمایه گذاری خارجی ها .

 

 

توجه به کیفیت کالاهای تولیدی داخلی و سپس مصرف ‌کنندگان داخلی برای جلوگیری از خروج ارز و مقابله با بیکاری و حمایت از تولید داخلی از محورهای اصلی اقتصاد مقاومتی در قالب تولید ملی و مصرف ملی است که برخی مسولان در جزیره قشم آن را به اشتباه تفسیر کرده اند و مسیر اقتصاد مقاومتی را در گرو توسعه روابط اقتصاد بین المللى و جذب سرمایه گذارى مستقیم خارجی می دانند .

 

 

برنامه‌ ی خروج از رکود و رشد اقتصادی سیاستی است که توسط مقام معظم رهبری صادر گردید ولی متاسفانه با مروری بر برنامه های مسئولین جزیره قشم شاهد عدم توجه به سیاست‌های اقتصاد مقاومتی خواهیم شد .

 

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح ابلاغ الکترونیکی قضایی در میناب اجرا می شود هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر