منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۴ - ۱۵:۵۵
شناسه خبر: 204101
گروه :خبر
13940429000392_PhotoA

اخباری که از طوفان و سیلاب در کشور به دست آمده حاکی از مصدومیت ۷۴ نفر است؛ پزشکی قانونی تاکنون مرگ ۱۱ نفر را تأیید کرده و اورژانس نیز بابت احتمال وقوع سیلاب امشب در اصفهان و شهرکرد آماده‌باش است.

 به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، شب گذشته طوفان و سیلاب 10 استان کشور را در نوردید و موجب خسارات مالی و جانی فراوانی شد.

ساعت8:21: تعداد 3 کشته حاصل طوفان و سیلاب در روستای سیجان
سیدمصطفی مرتضوی سخنگوی سازمان امداد و نجات، از وقوع طوفان و سیلاب در روستای سیجان منطقه ارنگه در جاده چالوس پایین‌تر از سد کرج خبر داد.

وی گفت: بر اثر وقوع این طوفان، شب گذشته سه نفر در سیلاب جان خود را از دست دادند.

به گفته سخنگوی سازمان امداد و نجات هلال احمر، نیروهای امدادی در قالب 8 تیم و به تعداد 65 نفر در این روستا مشغول به امدادرسانی شده و اقلام زیستی شامل چادر، پتو و غذا میان حادثه‌دیدگان توزیع کرده است.

ساعت 8:39: سیلاب جاده امامزاده داوود 3 کشته بر جا گذاشت

حسین درویشی معاون عملیات سازمان امداد و نجات، در مورد آخرین وضعیت امدادرسانی به سیل‌زدگان در جاده امامزاده داوود، گفت:‌ خوشبختانه اکنون جاده امامزاده داوود بازگشایی شده و تمام خودروهایی که در جاده گیر کرده بودند از منطقه تخلیه شده است.

وی با بیان اینکه 58 نیروی امدادی کار جست‌وجو در مسیر رودخانه را بر عهده دارند، گفت: متأسفانه کنار رودخانه و جاده چند خودروی بدون سرنشین پیدا شده که امدادگران احتمال می‌دهند صاحبان این خودروها در سیلاب افتاده باشند، به همین دلیل کار جست‌وجو را در مسیر رودخانه انجام می‌دهند.

معاون عملیات سازمان امداد و نجات خاطر نشان کرد: متأسفانه سه نفر از هموطنان که در حاشیه رودخانه حضور داشتند به داخل سیلاب افتاده و جان خود را از دست داده‌اند.

به گفته وی، وضعیت اهالی روستای سنگان در کن و سولقان مناسب بوده و نیاز به اسکان اضطراری در این منطقه وجود نداشت.

درویشی همچنین تأکید کرد:‌ بیشتر حادثه‌دیدگان افرادی بودند که در حاشیه رودخانه کن و سولقان اسکان داشته و مشغول استراحت بودند.

ساعت 9:36: 4 کشته و 40 مصدوم حاصل طوفان روز گذشته در کشور/20 نفر مفقودی در جاده امامزاده داوود/ 16 مصدوم در تهران
مجتبی خالدی سخنگوی اورژانس کشور، آمار نهایی کشته‌ها و مجروحان طوفان دیروز را تا این لحظه اعلام کرد.

وی گفت: تا کنون 4 نفر فوتی و حدود 40 نفر مجروح به ما گزارش شده است که این 4 فوتی همه در جاده امامزاده داوود بوده‌اند.

 سخنگوی اورژانس کشور تأکید کرد: 7 تا 8 استان کشور درگیر سیل آب‌گرفتگی و طوفان بودند که خوشبختانه با هشدار به موقع هواشناسی در تعدادی از استان‌ها هیچ مجروح و مصدومی بر اثر طوفان و سیلاب نداشته است.

وی به وقوع طوفان و سیلاب در استان کرمان اشاره کرد و گفت: در رودبار کرمان، سیلاب رخ داد اما به دلیل اطلاع‌رسانی به موقع این سیلاب هیچ مجروحی نداشته است.

خالدی به وقوع طوفان در استان کردستان نیز اشاره کرد و گفت: در شهرهای دیوان‌دره و سقز نیز سیلاب یک مصدوم بر جای گذاشته است و خوشبختانه کسی جان خود را از دست نداده است.

به گفته وی، در استان مازندران نیز به دلیل تعدد رودها تعداد مصدومان به صورت پراکنده در استان بوده است که تعداد آنها از انگشتان دو دست فراتر نمی‌رود.

سخنگوی اورژانس کشور با بیان اینکه طوفان در قزوین یک مصدوم بر جای گذاشته است، گفت:‌ بیشترین عملیات‌ها ما مربوط به استان البرز می‌شد که در جاده امامزاده داوود 4 نفر فوت و 17 نفر مصدوم شدند.

وی تأکید کرد: طبق گزارش‌ها 12 تا 20 نفر نیز در این منطقه مفقود شدند که بیشترین نگرانی ما مربوط به آنهاست و امیدواریم که امدادگران هلال احمر آنها را سالم پیدا کنند.

خالدی یادآور شد: 17 مصدوم جاده امامزاده داوود مشکل خاصی نداشتند و در بیمارستان‌های البرز و حضرت رسول تحت مداوا هستند.

وی تعداد کل مصدومان در شهر تهران را نیز 16 نفر اعلام کرد و گفت: ‌13 نفر این افراد به مراکز درمانی منتقل شده و 3 نفر نیز به صورت سرپایی مداوا شدند.

سخنگوی اورژانس کشور بار دیگر تأکید کرد: تا کنون 4 جسد به نیروهای اورژانس تحویل داده شده و ما آمار دیگر در رابطه با تعداد کشته‌ها را تأیید یا تکذیب نمی‌کنیم.

ساعت 10:58: امدادرسانی به 2 هزار و 800 سیل‌زده در 10 استان/ فوت 8 نفر تأیید شد
ناصر چرخ‌‌ساز، رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر، به بیان آخرین آمار امدادرسانی در 10 استان کشور پس از وقوع سیل و طوفان روز گذشته پرداخت.

وی با اشاره به اینکه در استان‌های تهران، البرز، کردستان، مازندران، قزوین، سمنان، زنجان، خراسان شمالی و کرمان سیل و آب‌گرفتگی به همراه طوفان رخ داده است، گفت: امدادگران در این استان‌ها به 2 هزار 800 نفر سیل‌زده امدادرسانی کردند.

رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر خاطرنشان کرد: طی 48 ساعت گذشته 450 نفر به‌صورت اضطراری اسکان داده شده که 400 نفر آنها در شهرهای بانه و سقز مستقر شده‌اند.

وی با بیان اینکه 16 نفر در آوج قزوین و دیوان‌دره کردستان از سیلاب نجات یافته و به مناطق امن منتقل شده‌اند، گفت: در جاده امامزاده داوود نیز 6 مصدوم داشتیم که یک نفر آنها به مراکز درمانی منتقل شد.

چرخ‌‌ساز درمورد تعداد کشته‌های دیروز در کشور گفت: تاکنون مرگ 8 نفر به تأیید رسیده که 4 نفر در روستای سیجان در جاده چالوس و 4 نفر نیز در روستای سنگان در جاده امامزاده داوود جان خود را از دست داده‌اند.

وی تأکید کرد: در روستای سیجان 7 نفر مفقود شدند.

به گفته وی پس از وقوع طوفان روز گذشته 300 امدادگر در قالب 80 تیم عملیاتی مشغول امدادرسانی در 10 استان کشور بودند و در کنار نجات جان این افراد اقلام زیستی نیز میان حادثه‌دیدگان توزیع شد.

رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر افزود: امدادگران با استفاده از 27 پمپ لجن‌کش موفق به تخلیه آب از 50 واحد مسکونی در مناطق سیل‌زده شده‌اند.

وی تأکید کرد: این آمار تا ساعت 9 صبح امروز به‌دست آمده و همچنان در حال افزایش است.

ساعت: 13:07: پزشکی قانونی: تاکنون فقط فوت 3 نفر را تأیید می‌کنیم
اداره کل پزشکی قانونی تهران اعلام کرد: تاکنون سه مورد فوت ناشی از طوفان روز یکشنبه 28 تیرماه در شهر تهران از طرف مقامات قضایی به پزشکی قانونی استان ارجاع شده است.

تا این ساعت جسد سه نفر که در اثر طوفان دیروز جان خود را از دست داده‌اند به دستور مقام قضایی جهت تعیین هویت و علت فوت به مرکز تشخیصی و آزمایشگاهی استان ارجاع شده است‌.

ساعت 13:10: تعداد مصدومان طوفان و سیلاب کشور به 74 نفر رسید/ آماده‌باش اورژانس در اصفهان و شهرکرد
مجتبی خالدی سخنگوی اورژانس کشور در مورد آخرین وضعیت مصدومان حادثه طوفان و سیلاب شب گذشته گفت: تعداد مصدومان به 74 نفر افزایش یافته است.

وی ادامه داد: تعداد جنازه‌هایی که در اختیار اورژانس است 4 جسد است.

به گفته سخنگوی اورژانس کشور27 شهرستان کشور درگیر طوفان و سیلاب بودند که در استان مازندران تعداد 15 نفر مجروح شده‌اند.

وی تأکید کرد: با توجه به نقشه‌های هواشناسی، ما برای امشب به نیروهای خود در اصفهان و شهرکرد اعلام آماده‌باش کرده‌ایم.

ساعت 13:16: پزشکی قانونی: طوفان روز گذشته تاکنون 10 کشته بر جای گذاشته است

بر اساس اعلام پزشکی قانونی استان البرز و تهران، تا کنون اجساد 10 کشته حادثه طوفان روز یکشنبه، 28 تیرماه 1394 به این سازمان منتقل شده است.

سازمان پزشکی قانونی کشور، از اجساد منتقل شده 5 متوفی مربوط به استان تهران و 5 متوفی مربوط به استان البرز است. تعداد متوفیات در حال افزایش و این 10 جسد، آمار اولیه قربانیان طوفان روز گذشته هستند.

به گفته پزشکان قانونی تهران و البرز، کار تشخیص هویت اجساد منتقل شده به این ادارات کل آغاز شده است.

آمار قطعی بعد از اتمام انتقال اجساد قربانیان به ادارات کل پزشکی قانونی استان های البرز و تهران از طریق پایگاه اطلاع رسانی سازمان پزشکی قانونی کشور اعلام می شود.

ساعت 14:57: پزشکی قانونی مرگ 6 نفر را در حادثه سیلاب تهران تأیید کرد/ 5 مرد و یک زن در میان کشته‌ها

بر اساس اعلام پزشکی قانونی استان تهران، تاکنون اجساد 6 کشته حادثه طوفان روز گذشته، به این سازمان منتقل شده است.

 جسد سه تن دیگر از کشته شدگان طوفان شهر تهران به پزشکی قانونی ارجاع شد.

با ارجاع جسد سه تن دیگر از کشته شدگان طوفان روز یکشنبه شهر تهران تعداد اجساد ارجاعی به پزشکی قانونی این حادثه به شش تن افزایش یافت.

جسد این افراد به دستور مقام قضایی و جهت تعیین هویت و علت فوت به مرکز تشخیصی و آزمایشگاهی استان ارجاع شد تا تعداد اجساد ارجاعی این حادثه به این مرکز به شش مورد افزایش یابد.

بنابر این گزارش پنج تن از کشته شدگان مرد و یک نفر نیز زن بوده است.

ساعت: ۱۵:۲۱: امدادرسانی به 6000 سیل زده تا ظهر امروز/ 630 نفر اسکان اضطراری داده شدند

ناصر چرخ‌ساز، گفت: تا ساعت 12 امروز 8500 نفر آسیب‌دیده و 6000 نفر نیز امدادرسانی شدند و 630 نفر اسکان اضطراری داده شدند.

وی گفت: 330 نیرو در قالب 80 تیم عملیاتی و همچنین بکارگیری 82 خودرو عملیاتی در آماده باش کامل بوده و خدمات امداد و نجات لازم را ارایه دادند.

به گفته رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر، 31 دستگاه موتور و پمپ لجن‌کش نیز در حادثه طوفان و سیل روز گذشته در برخی از استان‌های کشور به کار گرفته شد.

وی افزود: همچنین 87 واحد مسکونی مورد تخلیه آب و گل و لای قرار گرفتند که 70 مورد مربوط به استان مازندران، پنج مورد استان قزوین، شش مورد استان کردستان، پنج مورد آذربایجان غربی و یک مورد مربوط به استان زنجان بوده است.

چرخ‌ساز همچنین توزیع اقلام زیستی میان حادثه دیدگان را مورد اشاره قرار داد و گفت: 50 دستگاه چادر، 50 ست زیستی، 318 تخته پتو و شش تخته موکت توزیع شده است.

وی افزود: 2900 قوطی کنسرو، 2000 بطری آب معدنی و 1200 بسته بیسکویت نیز تا ساعت 12 امروز میان حادثه دیدگان توزیع شده است.

در حال تکمیل…

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است