منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۶:۴۶
شناسه خبر: 329342
گروه :خبر
13930328000681_PhotoA

پزشکان ترکیه با ادعای اینکه رسالت کاری آنها مداوای هر بیماری است، تایید کردند که تروریست‌های مجروح را برای درمان پیش آنها می‌آورند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، شاهدان عینی و پزشکان ترکیه‌ای تایید کردند که تروریست‌های زخمی عضو داعش بطور متناوب برای درمان از مرز سوریه به بیمارستان‌های این کشور انتقال داده می‌شوند.

رئیس یک انجمن پزشکی محلی در ترکیه به شبکه خبری «راشاتودی» گفت تروریست‌های عضو داعش و ارتش آزاد سوریه با عبور جمعی از مرز سوریه-ترکیه، کمک‌های پزشکی دریافت می‌کنند تا بتوانند دوباره به میدان مبارزه با دولت سوریه برگردند.

خبرنگار راشاتودی در بازدید از شهر «غازی‌عینتاب» واقع در 60 کیلومتری جنوب ترکیه، به نقل از شاهدان عینی و پزشکان گزارش می‌دهد که بیشتر تروریست‌های داعشی در شهر مرزی «کیلیس» مداوا می‌شوند.

دکتر «حمزه آغسا» رئیس انجمن پزشکی غازی‌عینتاب و کیلیس می‌گوید بسیاری از تروریست‌های داعش یا ارتش آزاد نه با آمبولانس بلکه در کامیون‌های پیکاپ به مرز آورده می‌شوند. بسیاری از آنها بیهوش و در حال خونریزی بودند. مشخص بود که همان موقع از میدان جنگ آورده می‌شوند و دکترها مجبور بودند با مسایلی مانند نارنجک‌های داخل جیب آنها کنار بیایند.»

طبق گفته‌های شاهدان، پزشکان زیادی مامور مداوای تروریست‌های هستند که بعضی از آنها هنگام انتقال به بیمارستان جلیقه‌های انتحاری بر تن داشتند. البته یک پزشک مدعی شد که موج انتقال مجروحان داعش به ترکیه کاهش یافته اما هنوز هم ادامه دارد.

آغسا در دفاع از مداوای تروریست‌ها مدعی شد که پزشکان به دلیل سوگند کاری که خوردند، هر بیماری را مداوا می‌کنند و برایشان مهم نیست که تروریست باشند.

بر این اساس، پیشتر عبور تروریست‌ها از مرز ترکیه، از سوی مقامات این کشور بطور ضمنی تایید شده بود.

پیشتر اخبار و گزارش‌های متعدد اسرائیلی، انتقال تروریست‌ها در جنوب سوریه به بیمارستان‌های رژیم صهیونیستی را هم تأیید کرده بود. شماری از رسانه‌های اسرائیلی تصاویری از عیادت «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر اسرائیل از این تروریست‌های زخمی را منتشر کرده بودند.

ترکیه در مقابل تأکید کشورهای مختلف مانند روسیه که آنکارا عبور داعشی‌ها از مرزش به شمال سوریه را تسهیل میکند و از آنان نفت قاچاق سوریه را می‌خرد و در بازار آزاد می‌فروشد، همیشه منکر شده و مدعی است با داعش ارتباطی ندارد.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی