منتشر شده در تاریخ: جمعه ۰۶ آذر ۱۳۹۴ - ۱۵:۴۱
شناسه خبر: 246644
گروه :خبر
13940723000162_PhotoA

امام جمعه مشهد گفت: بسیج یک قدرت تضمین‌کننده مردمی در تداوم انقلاب در توسعه ارزش‌ها، اصول و عز‌تمندی نظام است و بسیجی باید مسئولیت‌پذیر و دارای بصیرت باشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه‌های سیاسی و عبادی نماز جمعه مشهد که در حرم مطهر رضوی برگزار شد، با اشاره به ادامه تفسیر سوره مبارک انسان اظهار کرد: قرآن دو مولفه را برای انسان الگویی خود که مصداق ابرار و همان خانواده امیرالمومنین حضرت علی (ع) است معرفی می‌کند.

عضو مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: مسئله فقر و ترس در زندگی دو آفت بزرگ است که زندگی را به یک نمادی از رنج و بدبختی مبدل می‌کند و در قرآن این عوامل تبیین شد است.

وی با اشاره به اینکه اگر کسی بگوید اسلام نمی‌تواند به عنوان راه‌گشا در جریان‌های زندگی امروزی باشد، افزود: ممکن است این افراد به نقطه‌ای ‌برسند که همه امکانات نفسانی و خوراک برایشان فراهم باشد به گونه‌ای که این نگاه به زندگی یک نگاه حیوانی است.

امام جمعه مشهد خاطر نشان کرد: زندگانی انسان با زندگانی جانوران تفاوت دارد چرا که تمدن اسلامی بدان معناست که در همه داشته‌ها انسان برادر و نظیر انسان است و در مصیبت‌ها و توانستن‌ها شریک است و اگر بنا شد در جامعه‌ای قدرت و ثروت در یک نقطه متراکم شود، کشور به صورت کشور درندگان در می‌آید.

وی با بیان اینکه آن چیزی که امروز جامعه ما را تهدید می‌کند، عیاشی طلبی‌ها و تجمل گرایی‌ها است، اظهار کرد: اگر انسان‌ها در میدانی قرار بگیرند و بخواهند با قدرت‌طلبی در یک شب ثروتمند شوند و انواع عیاشی‌ها را در زندگی خود صورت دهند در حالی که قشر آسیب‌پذیر نیازمند طعام است؛ زندگی چنین فردی حیوانی است.

خطیب جمعه مشهد با اشاره به زندگی حضرت علی(ع) یادآور شد: این خانواده بزرگ در حالی که ثروتمندترین خانواده بودند و فدک را در اختیار داشتند اما با چند قرص نان زندگی خود را سر می‌کردند و این مباحث را در هیچ زندگی و مکتبی پیدا نمی‌کنید، زندگی الگویی قرآن مصداق زندگی امیرالمومنین حضرت علی (ع) است.

وی با اشاره به هفته گرامیداشت بسیج اظهار کرد: هفته پر افتخار بسیج را پشت سرگذاشتیم، در طول مراسم گوناگون، گفت‌وگوها و برنامه‌های مختلف، عظمت بسیج و ابتکار معجزه آسای بسیج مورد بحث قرار گرفت، چیزی که امروز برای ما مهم است مسئله شناخت رسالت و ماموریت بسیج است.

امام جمعه مشهد ادامه داد: بسیج یک قدرت تضمین‌کننده مردمی در تداوم انقلاب در توسعه ارزش‌ها، اصول و عز‌تمندی نظام است و بسیجی باید مسئولیت‌پذیر و دارای بصیرت باشد.

علم‌الهدی با اشاره به اینکه باران آتش در تمام بحران‌های امروز زندگی وجود دارد و همچون شب عملیات، بسیجی این را می‌بیند و تا دل خطر جلو می‌رود، تاکید کرد: بالاتر از خطرپذیری، خطرشناسی است لذا در هر موقعیتی یک نقطه خاص به این نظام و مردم توجه می‌کند بر این اساس قبل از وقوع خطر، خطر را می‌شناسد.

وی اظهار کرد: یک عده انسان‌‌های سهل‌انگار در برخی از مدیران و مسئولان ما اگر فکر کنند نفوذ چیز مهمی نیست باید گفت سطحی‌نگر هستند که با فرمایش رهبر معظم انقلاب اینگونه برخورد می‌کنند.

عضو مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: نفوذ از نظر ابزار سه قسمت دارد، رخنه‌ای، ارتباطی و جلبی است به عنوان مثال جاسوس خارجی را داخل و رخنه می‌کند.

وی با اشاره به اینکه گاهی اوقات نفوذ ارتباطی است و با برقراری تعامل نفوذ می‌کند و جامعه را به خود وابسته می‌کند، تشریح کرد: از این دو نفوذ مهم‌تر، نفوذ جلبی است به گونه‌ای که استخدام از درون جامعه صورت می‌گیرد و آدم می‌تراشد.

وی تصریح کرد: دستگاه‌های اطلاعاتی باید نفوذ رخنه‌ای را مراقبت کنند تا دشمن جاسوس خارجی وارد نکند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با تقدیر از اقدام سپاه و دستگاه‌های اطلاعاتی در زمینه مراقبت از این نفوذ، اظهار کرد: از این عزیزان تشکر می‌کنیم.

وی در ادامه افزود: دشمن به اسم خبرنگار و روزنامه‌چی جاسوس وارد کشور می‌کند که یک عنصر ارتباطی به ظاهر است و دستگاه‌های اطلاعاتی باید از این موضوع مراقبت کنند.

امام جمعه مشهد با بیان اینکه کسانی که هر روز یک فرش قرمز برای هیئت‌های خارجی پهن می‌کنند و در نشست‌های مختلف اسناد امضا می‌کنند باید مراقب باشند که در این ارتباط ها دشمن نفوذ نکند، افزود: دولتمردان مراقب باشند، همچنین باید مردم مراقب باشند که دشمن وارد اقشار شده، افراد را استخدام می‌کند و مزدورگیری می‌کند، بر این اساس بیدار بودن شما مردم جلوی این نفوذ را می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه دشمن امروز در اقشار مختلف مردم ما و در مسئولیت‌ها و عرصه‌های اجرایی کشور عناصری با زمینه مزدور و سربازی‌اش را دارد که زاویه با رهبری دارد، خاطر نشان کرد: دشمن دنبال چنین کسی می‌گردد که در رگه‌های مدیریتی، قانون‌گذاری و تصمیم‌گیری نظام از زمینه زاویه با رهبری می‌خواهد استفاده کند لذا این بیداری و بصیرت مردم را می‌طلبد.

وی اظهار کرد: در تاریخ این کشور وثوق‌الدوله یک مزدور بود که طی قراردادی مملکت را تقدیم انگلیسی‌ها کرد در حالی که وی از یک خانواده ایرانی بود و در دو دوره نماینده مجلس بود و انگلیسی‌ها وقتی او را شناسایی کردند با یک قرارداد این کشور را تقدیم انگلیسی‌ها کرد.

علم‌الهدی در پایان با اشاره به اینکه کسانی که با رهبری و ولایت زاویه شفاف دارند، اگر وارد مجلس شوند خوراک نفوذی و جلبی دشمن هستند، یادآور شد: شما مردم هستید که باید مراقبت کنید، همچنین دستگاه‌ها و دولت باید در این زمینه مراقبت کنند، شما مردم در نفوذ جلبی دشمن باید پیشگیری کنید، بر این اساس مراقبت‌های دستگاه‌های اطلاعاتی و مردم، دشمن را در این عرصه به مانند عرصه‌های قبلی شکست می‌دهد.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد