منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۵:۴۳
شناسه خبر: 212237
گروه :خبر
image169311

در ادامه پروژه ایران هراسی طی روزهای گذشته، اخبار رسانه های غربی از غرق شدن یک دختر در دریا در دبی خبر دادند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، در ادامه پروژه ایران هراسی  طی روزهای گذشته، اخبار رسانه های غربی از غرق شدن یک دختر در دریا در دبی خبر دادند.

فرانس پرس در همین راستا نوشت: احمد بورقیبه یکی از مسئولان پلیس دبی به وزنامه «امرتس 7-24» گفت که این مرد، خانواده خود را به ساحل دریا برد و فرزندانش برای شنا به آب رفتند.

بنا بر این گزارش، مدتی بعد دختر 20 ساله این مرد شروع به فریاد و درخواست کمک کرد زیرا در حال غرق شدن بود، از این رو دو مرد به سمت او رفتند تا نجاتش دهد. اما پدر دختر که بسیار قوی است، جلوی این دو مرد را گرفت و بدین منظور به زور متوسل شد.

 

ابورقیبه افزود که این مرد در باره رفتارش گفت که در پی نجات شرف دخترش بود زیرا «مرگ دختر خود را به لمس کردنش توسط یک مرد غریبه ترجیح می‌دهد».

پس از اینکه این خبر در سایت ها و رسانه های خارجی بازتاب های گسترده ای پیدا کرد، موجی از اسلام هراسی در غرب برپا شد به طوری که تحلیل های گسترده ای علیه رفتارهای خشن مسلمانان بر روی این خبر ارائه شد.

دویچه وله هم در ادامه این گزارش‌ها با معرفی و انتقاد از یک کمپین حجاب، در این راستا نوشته است: اگرچه دوبی به یکی از مراکز تفریحی گردشگران از سراسر دنیا تبدیل شده است، اما هنوز کشوری است که تفکرات اسلامی شدید بر آن غلبه دارد.

با گذشت یک هفته از این خبر و جنجال های گسترده که برای آن صورت گرفت، خبرگزاری فرانسه در گوشه‌ای از خبر اصلی اشاره کرد که این خبر مربوط به 20 سال گذشته بوده است.

اصولا این اقدام خارج از اخلاق حرفه ای بوده که با استفاده از جنجال‌افرینی اخبار مربوط به گذشته را دوباره منتشر کرده و در نهایت بعد از اثر گذاری، با یک خبر کوتاه اعلام می کنند که این خبر مربوط به زمان های گذشته بوده است.

 

موج اسلام هراسی، زندگی بسیاری از مسلمانان غربی، به ویژه زنان مسلمان را به خاطر نوع پوشش، تحت تاثیر قرار می‌دهد. از این رو زنان مسلمان از این جهت مجبور می‌شوند یا در برابر این جریان(اسلام هراسی) در کشورهای غرب، خانه‌نشین شوند و دست از کار بکشند و در دانشگاه‌ها تحصیل نکنند که این موضوع باعث فشار اقتصادی بر خانواده‌های مسلمان غربی می‌شود یا ممکن است برای این‌که کار و شغل خود را از دست ندهند و مجبور به تحمل مشکلات اقتصادی نشوند، تن به تغییر رفتار و پوشش خود بدهند که آن هم می‌تواند باعث مشکلات خانوادگی و اختلافات جدّی در درون خانواده‌های مسلمان شود و در نهایت مانند عده‌ای از خانواده‌های غربی که متلاشی‌شده، در معرض آسیب قرار بگیرند.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است