منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۷:۴۷
شناسه خبر: 222034
گروه :خبر
13910613000161_PhotoA

موسسه وود مکنزی آمریکا اعلام کرد قیمت پایین تر از 50 دلار در هر بشکه نفت آمریکا 1500 میلیارد دلار از پروژه های نفتی این کشور را از محدوده صرفه اقتصادی خارج می‌کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، بنا به اعلام کارشناسان، تأثیر ادامه کاهش قیمت نفت در بازار جهانی بر روند تولید نفت در آمریکا در حال نمایان شدن است.

از سال 2014 تا کنون به دلیل افزایش شدید تولید نفت در آمریکا و ورود حجم قابل توجهی از این حامل انرژی از این کشور به بازارهای جهانی در کنار بحران های مالی اقتصادی در جهان و به خصوص چین و نگرانی نسبت به آینده تقاضا در بازار، قیمت نفت را به شدت کاهش داده است.

کارشناسان اعلام کرده اند که روند کاهش قیمت نفت که طی سال جاری نیز ادامه یافت در حال نشان دادن تأثیرات خود بر صنعت تولید نفت در آمریکاست، به گونه ای که فعالیت های حفاری شرکت ها طی چند ماه گذشته در این کشور کاهش یافته است.

طی روزهای گذشته تعداد دکل های حفاری در آمریکا برای سومین هفته پیاپی کاهش یافت که نشان دهنده مجبور شدن شرکت های آمریکایی برای توقف پروژه های استخراج نفت در این کشور است.

بنا به اعلام گولدمن ساکس،‌تعداد دکل های کنونی و کاهش آنها نسبت به ماه های گذشته به افت 255 هزار بشکه ای روزانه تولید نفت آمریکا نسبت به سه ماهه دوم سال جاری منجر شده است.

بنا به پیش بینی کارشناسان، پایین بودن قیمت نفت، تأثیرات جدی تری را بر تولید این حامل انرژی در آمریکا خواهد داشت به گونه ای که شرکت ها در پس این رویداد در راستای کاهش هزینه های تولید خود تا 30 درصد گام بر خواهند داشت.

بنا به اعلام موسسه مشاوره امور انرژی وود مکنزی، در حالی شرکت ها به سوی کاهش 20 تا 30 در صد هزینه های تولید در آمریکا قدم بر می دارند که متوسط کاهش هزینه های چرخه عرضه از طریق فشار بر بخش خدمات آن تنها 10 تا 15 درصد خواهد بود.

این موسسه تأکید کرده است که پروژه های زیادی در آمریکا برای تولید نفت نامتعارف به ارزش مجموع 1500 میلیارد دلار با تداوم قیمت 50 دلار درهر بشکه و یا پایین تر، از محدوده صرفه اقتصادی خارج خواهند شد.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان