منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۰۲ تیر ۱۳۹۴ - ۱۷:۰۵
شناسه خبر: 196106
گروه :خبر
13920528000269_PhotoA
 

اسماعیلی در جمع خبرنگاران:

پرونده رئیس جمهور سابق در حال رسیدگی است

رئیس کل دادگستری استان تهران گفت: پرونده رئیس جمهور سابق کشورمان در حال رسیدگی و انجام مراحل قانونی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، غلامحسین اسماعیلی رئیس دادگستری استان تهران در رابطه با سوالی مبنی بر وضعیت پرونده رئیس جمهور سابق، گفت: پرونده وی در حال رسیدگی است و طی مراحل قانونی دارد انجام می‌شود.

وی همچنین در پاسخ به سوالی در رابطه با موضوع تجاوز 6 نفر که گفته می‌شود معتاد هستند به یک دختربچه 12 ساله، گفت: چنین‌ گزارشی از دادیار به من نرسیده است و ابهاماتی از جمله اینکه محل وقوع جرم کجاست وجود دارد.

اسماعیلی در پاسخ به سوالی مبنی بر حضور وکلا در مراحل اولیه پرونده مبنی بر تبصره ماده 48 این قانون که در جرایم امنیتی وکلا با نظر رئیس قوه انتخاب می‌شوند، گفت: آنچه که گفته شده است وکلا با نضر رئیس قوه تعیین می‌شوند برای مراحل مقدماتی و کشف جرم است که در این مرحله در بسیاری از نظام‌های حقوقی اصلاً وکیل پذیرفته نمی‌شود ولی ما در مراحل رسیدگی به پرونده‌ها در دادسراها از زمانی که کیفرخواست صادر می‌شود محدودیتی نداریم.

وی افزود: در مورد اینکه در مرحله مقدماتی وکیل بپذیریم یا خیر، گفت: باید از وکلای خاصی استفاده کنیم که موجب خراب شدن پرونده‌ها نشود.

اسماعیلی گفت: بنابراین حد وسطی انتخاب شد که در مراحل مقدماتی وکلایی انتخاب شوند که در مرحله دادسرا نیاز بود که اصلاً وکیلی نباشد ولی در این نوع پرونده‌ها بنا براین شد که از وکلای خاصی با نظر رئیس قوه انتخاب شود.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است