منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۰۸ مهر ۱۳۹۴ - ۱۶:۴۴
شناسه خبر: 225514
گروه :خبر
13940614000398_PhotoA

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، علی رغم خبرهای منتشرشده در رسانه‌های غربی درباره دست داشتن برخی مقامات سفارت عربستان سعودی در آمریکا در حملات 11 سپتامبر، قاضی فدرال این پرونده را مختومه اعلام کرد. «جرالدو ریورا» کارشناس و مجری برجسته شبکه فاکس‌نیوز طی یک مصاحبه در خصوص نقش عربستان […]

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، علی رغم خبرهای منتشرشده در رسانه‌های غربی درباره دست داشتن برخی مقامات سفارت عربستان سعودی در آمریکا در حملات 11 سپتامبر، قاضی فدرال این پرونده را مختومه اعلام کرد.

«جرالدو ریورا» کارشناس و مجری برجسته شبکه فاکس‌نیوز طی یک مصاحبه در خصوص نقش عربستان در عملیات‌های تروریستی از جمله حملات یازده سپتامبر 2001 گفته بود: «من درخواست می‌کنم آن بخشی از گزارش یازده سپتامبر را که در مورد مشارکت سعودی‌ها و خاندان سعودی در یازده سپتامبر است و هنوز طبقه‌بندی‌شده مانده، منتشر کنند»(جزئیات بیشتر).

در حالی که چندی است فشارهای افکار عمومی و فعالان رسانه بر دولت آمریکا برای انتشار گزارش محرمانه سیا در خصوص حملات ۱۱ سپتامبر زیاد شده و افرادی از قبیل سناتور رند پائول نامزد جمهوریخواه انتخابات ۲۰۱۶ هم خواستار انتشار این گزارش شده‌اند، این سازمان گزارشی درباره «ناکامی‌های سازمانهای اطلاعاتی پیش از حملات ۱۱ سپتامبر» منتشر کرد.

در این گزارش که پیشتر برخی مقامات سابق ارشد کنگره گفته بودند جورج بوش آن را  دستکاری کرده، تاکید شده که «تیم تحقیقاتی به هیچ مدرکی که نشان دهد حکومت عربستان سعودی از روی دانش و با خواست خود از تروریستهای القاعده حمایت کرده باشد، مواجه نشد»(جزئیات بیشتر).

به گزارش وال استریت ژورنال، در ادامه روند مبرا دانستن عربستان سعودی در حملات ۱۱ سپتامبر، اکنون قاضی فدرال آمریکایی ریاض را از هرگونه ایفای نقش در این حملات تبری و پرونده را مختومه کرد.

«جورج دنیلز» قاضی فدرال آمریکایی با تبرئه و مختومه کردن پرونده شکایت از عربستان سعودی راه را برای درخواست خانواده‌های حدود ۳۰۰۰ کشته شده در حملات ۱۱ سپتامبر برای دریافت غرامت مسدود کرد.

وکیل خانواده‌های پرونده شکایت از عربستان سعودی با اشتباه خواندن حکم قاضی فدرال تاکید کرد که اعتراض خود را به حکم مربوطه را اعلام و روند اعتراض به آن را پیگیری می‌کند.

پرونده شکایت از عربستان سعودی ۳۰ جولای در دادگاه با حضور برخی مقامات و مشاوران سابق امور القاعده برگزار شد که در جریان آن اعلام شده بود که ارتباطاتی بین عربستان سعودی با حملات ۱۱ سپتامبر وجود داشته است.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است