منتشر شده در تاریخ: جمعه ۲۸ آبان ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۶
شناسه خبر: 368576
گروه :خبر
%d9%81%d8%b1%d9%85%d8%a7%d9%86%d8%b0%d8%a7%d8%b1-%d8%ac%d8%a7%d8%b3%da%a9

فرماندار جاسک پرورش شتر را قابلیتی ارزشمند در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی دانست و گفت:شترهای سرگردان جاسک باید با شناسنامه‌دار شوند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از مکران نیوز ؛محمد احمدی فرماندار شهرستان جاسک در جلسه ساماندهی شترهاگفت: با توجه به سیاست های دولت در سال اقتصاد مقاومتی نگاه ویژه دولت به توسعه سواحل مکران، بویژه شهرستان جاسک، شتر می تواند به یک ظرفیت اقتصادی و ورزشی در شهرستان تبدیل شود.

وی افزود: شتر قابلیتی ارزشمند در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی است که با کمی اهتمام بیشتر به صنعت شترداری با توجه به ارزش اقتصادی این حیوان هم در بخش اشتغالزایی و رونق بازار گوشت ، شیر و پشم و بازاری پسندی این حیوان در کشورهای حاشیه حوزه خلیج فارس می توانست ارز آوری خوبی برای کشور به دنبال داشته باشد.

فرماندار جاسک با تاکید بر اینکه قطعا وضعیت شترهای سرگردان در جاده‌ها به یک معضل برای این شهرستان تبدیل شده است، اظهار کرد: شترهای سرگردان جاسک باید با شناسنامه‌دار شوند.

وی ابراز داشت: یکی از راه‌حل‌های ساماندهی شترها، ملزم‌ کردن صاحبان شترها برای پلاک‌ گذاری و استفاده از کمربندهای شبرنگ در شب است تا هنگام تردد شترها در جاده‌ها، رانندگان متوجه عبور این حیوانات باشند.

وی ابراز داشت: یکی از راه‌حل‌های ساماندهی شترها، ملزم‌ کردن صاحبان شترها برای پلاک‌ گذاری و استفاده از کمربندهای شبرنگ در شب است تا هنگام تردد شترها در جاده‌ها، رانندگان متوجه عبور این حیوانات باشند.

وی خاطر نشان کرد: رقابت های شتر دوانی یکی از برنامه ها مفرح و بسیار جالبی است و تماشاچیان زیادی را به خود جذب می کند و بی شک وجود چنین ظرفیتی یک فرصت مطلوب است که می توان با برنامه ریزی های دقیق و مشخص از آن به بهترین شکل استفاده کرد.

در پایان مدیر جهاد کشاورزی، نماینده شتر داران، رئیس شورای بخش مرکزی و جانشین پلیس راه پیشنهاداتی در زمینه ساماندهی، پلاک گزاری و همکاری ادارات شهرستان بیان کردند.

 

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123 Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
توقیف یک فروند شناور و کشف ۳۰ میلیارد ریال کالای قاچاق در کیش ذلت گاهی از جانب مسئولین به مردم کشور تحمیل می شود/ دولت باید به فکر چرخاندن چرخ های اقتصاد باشد از هنجار شکنی دانشگاه با اجرای موسیقی زنده تا برخورد توهین آمیز با مسئول بسیج علوم پزشکی قاچاق کالا مرکب مرگ جوان سلامگو در محورحسنلنگی-بندرعباس شد رزمایش بیست هزار نفری مدافع حرم در هرمزگان برگزار می شود تکیه بر توان داخلی رمز موفقیت در عرصه دفاع است/ تعهدات بین المللی ابزاری برای حفظ منافع کشورهای زورگوست تردد بیش از ۴۰۰هزار خودور سنگین در محور بندر شهید رجایی به بندرعباس ولایت فقیه استمرار حرکت انبیاست /انتهای لیبرالیسم آزادی اخلاقی و اجتماعی است/ مذاکرات،دستاورد شهدای هسته ای را از چنگمان درآورد سواحل مکران ما را به چهارگوشه جهان وصل می کند/ احداث بزرگترین موج شکن کشور در جاسک توسط ارتش درمان به موقع ایدزعامل مهم کنترل بیماری در جامعه است / وجود ۱۰۰ هزار فرد مبتلا به ویروس ایدز ناشناس در کشور