منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۲
شناسه خبر: 361942
گروه :خبر
dscf9191
 

گفتگوی هرمز با جهادگر اقتصاد مقاومتی:

پرورش دام سبک شغلی پر برکت در عرصه اقتصاد مقاومتی

جهادگر اقتصاد مقاومتی با اشاره به پرورش دام سبک گفت:پرورش دام یک کار پربرکت در طرح اقتصاد مقاومتی است که دولت باید این زیرساخت های اقتصاد را برای کشور ایجاد نماید.

فاطمه کریم پور، فعال عرصه اقتصاد مقاومتی در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی هرمز با اشاره به انگیزه خود از فعالیت در عرصه تولید و اقتصاد مقاومتی گفت: زندگی در روستا باعث شد از کودکی با تعداد اندکی  دام سبک برای خودمان نگهداری می کردیم و الان با دریافت وام از بسیج سازندگی باعث شد این تعداد دام ها را افزایش دهیم.

وی با اشاره به اینکه الان کمتر از یکسال مشغول بکار پرورش دام سبک شده ام ،افزود:تعداد اولیه دام برای فعالیت ۱۵ یا ۲۰ راس دام  بوده اما  و هم اکنون به ۳۵ راس دام رسیده است.

فعال عرصه اقتصاد مقاومتی اظهار کرد: برای پرورش دام سبک مشکلاتی روبرو می شویم در تابستان به دلیل گرمای بیش از حد و نبود علوفه مجبور به خرید آن از شهرستان های می شویم که با فاصله 300 کیلومتری از ما فاصله دارند که باعث گرانی آن می شود.

وی افزود: با توجه به فعالیت در عرصه اقتصاد مقاومتی توانسته ایم سه نفر را مشغول بکار شوند که هر کدام از این افراد با حقوق مجزا دارند، فروش دام های ما بیشتر به شهرستان های همجوار  است.
کریم پور خاطر نشان کرد:پرورش دام سبک کار پر برکتی است و اگر سرمایه بیشتری در اختیار افراد قرار گیرد با تعداد اقساط بیشتر اما میزان دریافت کمتری باعث می شود افراد دیگر از روستاهای مهاجرت نکنند و در روستاهای خود مشغول بکار شوند و دولت باید زیر ساخت های فعالیت اقتصادی مقاومتی را در کشور فراهم سازد.

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان