منتشر شده در تاریخ: جمعه ۱۳ آذر ۱۳۹۴ - ۱۸:۳۴
شناسه خبر: 249769
گروه :خبر
hormoz

در شرایطی که سازمان هواپیمایی کشوری پس از چند ماه گمانه‌زنی در آستانه تعطیلات اربعین سرانجام آزادسازی نرخ بلیط هواپیما را ابلاغ کرد به نظر می‌رسد نخستین تاثیر این ابلاغیه جدید بر پروازهای تهران – مشهد خود را نشان داده و قیمت‌ها را به شکلی عجیب افزایش داده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا؛ علی عابدزاده – رئیس سازمان هواپیمایی کشوری – در روز دوشنبه هفته قبل به وعده خود درباره آزادسازی نرخ جدید بلیط هواپیما تا پایان سال 1394 عمل کرد تا قیمت‌ها در 170 مسیر هوایی آزاد شوند.

هر چند سازمان هواپیمایی اعلام کرده این آزادسازی همراه با نظارت بوده و اجازه افزایش قیمت‌ها به شکلی فزاینده را نمی‌دهد، اما به نظر می‌رسد نخستین تاثیر این ابلاغیه جدید در اولین زمان پیک سفر خود را نشان داده و قیمت پرواز به مشهد را نجومی کرده است.

بر اساس اطلاعاتی از بازار فروش بلیط هواپیما در روزهای منتهی به شهادت امام رضا (ع)، قیمت بلیط هواپیما از تهران به سمت مشهد در هفته آینده به شکلی تصاعدی افزایش پیدا کرده و در شرایطی که در روزهای یکشنبه و دوشنبه می‌توان بلیط‌هایی با قیمت کمتر از 200 هزار تومان نیز پیدا کرد، اما هر چه به روزهای پایانی هفته نزدیک می‌شویم قیمت‌ها به خود شکلی عجیب می‌گیرد.

در روز سه‌شنبه شرکت‌های مختلف هواپیمایی از سمت تهران به مشهد پرواز دارند و در این بین ارزان‌ترین نرخ مربوط به پرواز ایران‌ایر تور با قیمت 214 هزار تومان خواهد بود. پس از آن نرخ‌ها به بیش از 250 هزار و 300 هزار تومان هم می‌رسد. در این راستا پرواز هواپیمای فوکر 100 قشم‌ایر 341 هزار تومان خواهد بود که برای روز سه‌شنبه 17 آذر گران‌ترین پرواز به حساب می‌آید.

اوضاع بازار در روز چهارشنبه نیز پیچیده تر می‌شود تا جایی که تمام نرخ‌های پروازی در این روز به بیش از 300 هزار تومان افزایش یافته و میانگین نرخ 350 هزار تومان برای یک پرواز رفت از تهران به مشهد محاسبه می‌شود. در این بین پرواز 2806 هواپیمایی معراج که با ایرباس 320 انجام خواهد شد برای یک بلیط رفت از تهران به مشهد 484 هزار تومان نرخ‌گذاری شده است.

هرچند این رقم‌ها با توجه به پیک سفر زائران به سمت مشهد و نیاز چند میلیونی بازار مطرح شده‌ است، اما رسیدن بلیط تهران – مشهد به مرز نیم‌میلیون تومان آن هم تنها چند روز پس از آزادسازی نرخ‌ها این نگرانی را به وجود می‌آورد که در آینده باز هم گران‌فروشی‌هایی از این دست شکل بگیرد. باید دید آیا سازمان هواپیمایی با نرخ‌های مطرح شده در بازار برخورد خواهد کرد و یا آزادسازی به همین منوال ادامه پیدا می‌کند.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است