منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۵ - ۸:۲۱
شناسه خبر: 364766
گروه :خبر
1627422004-12212

استاد حوزه علمیه بندرعباس گفت: جامعه ولایتمدار بر اساس تکلیف شرعی و ملی خود برای دستیابی به اهداف متعالی نظام اسلامی در برابر توطئه های استکبار جهانی در جهت اعتلای اقتدار و صلابت نظام مردم سالاری دینی می کوشد .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز ؛ ریحانه ورزنده استاد حوزه علمیه بندرعباس با اشاره به نشانه های جامعه ولایت محور از دیدگاه امام خمینی (ره) اظهار داشت: ولایت محوری در اندیشه امام و رهبری بدین معناست که کلیه برنامه ها ، سیستم و مجریان و مردم جامعه اسلامی تحت اشراف دستورات یا سیره معصومان باشند و سیاستگذاری ها با هدف گذاری آنان هماهنگ شود و تمام فعالیت های خود را با اساس دین یعنی پیامبر و معصومان علیهم السلام پیوند زنند. 

ورزنده اظهار کرد: امام راحل با تحلیل و تفسیر دقیق و لطیف قبولی اعمال با تمسک به ولایت به ادعای دروغین و بی محتوای برخی از کسانی که خود را پیرو ولایت می دانند شدیدا انتقاد می کند و معیار های صحیح ارزشی و دینی ولایت محوری را تبیین می نماید .

وی افزود: مقام معظم رهبری با اسوه قرار دادن سیره حکومتی و اخلاقی حضرت علی (ع) می فرماید : باید تلاش کنیم خودمان را به آن نمونه کامل نزدیک و شبیه تر کنیم اگر حرکت به گونه ای باشد که در حال دور شدن از آن نمونه کامل باشیم این انحراف و خطاست و در ادامه به چند نمونه از برجسته ترین شاخصه های ولایت مداری اشاره کردند .

این استاد حوزه گفت:  گسترش فرهنگ دینی با سرمشق گرفتن از سیره اخلاقی معصومین برجسته ترین نشانه ولایت محوری جامعه ای است که با پرهیز از ناهنجاری های اجتماعی و اخلاقی به سالم سازی جامعه و نهادینه کردن هنجار ها و ارزش های دینی می اندیشد .

وی خودسازی ،رفع رذایل و اجتناب از محارم الهی را راهی به سوی تقوی دانست و افزود: پیروی از ولایت معصومان در حوزه اخلاق فردی و اجتماعی بدین معناست که  شخص با ریاضات شرعی منطبق با دستورات الهی و اولیای دین با امیال و خواسته های نفسانی مقابله کند و با وارستگی و عدم تعلق به مادیات خود را از زندان تاریک طبیعت رهایی بخشد و با پرهیز از عیب جویی دیگران به خود سازی و رفع رذایل و جذب فضایل بکوشد و با اجتناب از محارم الهی ، دوری از امور شبهه ناک به مراتب عالی تقوی و ورع دست یابد .

این استاد حوزه افزود: پس از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی تاکنون امام و مقام معظم رهبری همواره بر تحقق سیره مدیریتی علوی تاکید دارند .

وی در ادامه افزود: امام ولایت محوری و تمسک به ولایت در حوزه اجرایی و مدیریتی را از امور حکمت عملی می داند که هیچ گاه با لفظ حاصل نمی شود و مدیرانی را ولایت محور می داند که فرایند سیاستگذاری و برنامه ریزی ؛ قانونگذاری و امور اجرائیشان بر اساس ترویخ و تحقق عدالت در جامعه باشد ؛ ایشان ارزش غدیر را به جهت اقامه عدل می داند و معتقد است تمسک به ولایت این است که اگر حکومت تشکیل شد باید به اندازه توانایی و امکاناتش برنامه های خود را در جهت عدالتی که حضرت علی (ع) ترسیم نموده است به کار بندد و خدمت به محرومان جامعه را سرلوحه سیاست های اجرایی خود قرار دهد.

وی در ادامه تصریح کرد:. امام به مسئولان سفارش می کند در تعیین و مصرف بودجه بیت المال ، جذب نیروی انسانی و شکل دهی سیستم های اداری و بهره گیری امکانات و استعدادهای دولتی و اموال عمومی اهداف کلی نظام اسلامی در نظر گرفته شود و کلیه امکانات بیت المال در جهت پیشبرد مشکلات اجتماعی به کار گرفته شود نه منفعت شخصی .

وی اظهار داشت:مقام معظم رهبری سیستم مدیریتی را ولایتمدار می داند که اهداف و برنامه هایش را با هدف های غدیر تطبیق دهد ، ایشان سالم سازی دستگاه های دولتی ، تبلور اخلاق ، عدالت و ارزشهای دینی در محیط مسئولیت ، اجرای دقیق ماموریت ها و انتخاب صحیح همکاران و مشاوران و رعایت بیت المال مسلمین را معنای صحیح تمسک به ولایت می نامد .

انتهای پیام/

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123 Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاف بین سازمان منطقه آزاد و شهرداری مانع پیشرفت پروژه های قشم است گلایه مندی شهروندان بندرعباسی از تاریکی خیابان های جدید احداث بازهم منتظرگلابی های باغ برجام باشیم ؟ قایم شدن نجومی بگیران زیرتخت پادشاهی روحانی ! تکرار تراژدی غرق شدگی در سواحل قشم داغی بر دل خلیج فارس کابوتاژ یک میلیون تن کالای غیر نفتی درکیش/ تردد سه هزار مسافر در سال جاری برجام برنامه ای بود تا به دنیا بفهمانیم امریکا قلدر و بی منطق است برداشت ۱۵۰۰ تن میگو در فصل صید/ اشتغال زایی بیش از ۱۸۰ صیادهرمزگانی مخترع جوان رودانی موفق به کسب عنوان نائب قهرمانی مخترعان جهان شد+تصویر برجام نتیجه بی توجهی مسئولان به هشدارهای رهبر انقلاب است/ آمریکا پاسخ عهد شکنی نسبت به مردم ایران خواهد گرفت