منتشر شده در تاریخ: شنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۵ - ۲۰:۳۶
شناسه خبر: 334883
گروه :خبر
hormoz

کارشناسان حیات‌وحش می‌گویند گونه‌ای از “مرغ دله بزرگ” می‌تواند 56 روز بدون توقف در اوج پرواز کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، برخی از این پرنده‌ها دو سال مداوم ردیابی شدند. این محققان مشاهده کردند مرغ دله بزرگ می‌تواند که برای مدت 56 روز بدون آنکه روی زمین فرود آید در آسمان پرواز کند.

کارشناسان فرانسوی همچنین معتقدند: این گونه از پرنده می‌تواند تا ارتفاع 4023 متری پرواز کند. همچنین این پرندگان تنها 10 درصد زمان خود را صرف پیدا کردن غذا می‌کنند. علاوه بر این مرغ دله بزرگ در طول سفرهای طولانی به هنگام پرواز و در آسمان می‌خوابد.

به گزارش نیچر ورلد نیوز، ویمرسکرچ و تیم وی همچنین مشاهده کردند گاهی اوقات ضربان قلب این پرنده به اندازه‌ای پایین بوده که به نظر در آشیانه در حال استراحت است و می‌توان ادعا کرد پرواز برای این گونه پرنده بی‌زحمت و آسان است.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است