منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۰۹ تیر ۱۳۹۴ - ۱۵:۰۴
شناسه خبر: 197855
گروه :خبر
شهردار-۵-150x150

شهردار بستک بنا به درخواست دغدغه های شهروندان این شهر به برخی از پرسش های ارسالی جواب داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از  جهانگیریه ،  بنا به درخواست شهروندان بستکی نسبت به دغدغه کمیت و کیفیت فضای سبز و مکانهای تفریحی در شهر بستک  مصاحبه ای  با مهندس جلالی صورت داده شد و اهم سوالات مردم را از شهردار محترم پرسیدند که ایشان به تمام سوالات پاسخ دادند .

 

خبرنگار جهانگیریه در ابتدا از استاندارد فضای سبز در کشور و مقایسه آن با شهر بستک پرسید ؟

سرانه فضای سبز از نسبت مساحت به جمعیت به دست می آید  ، درکشورما ایران این نسبت حدودبه 12مترمربع هست ، درشهربستک نسبت مساحت به سرانه  11 مترمربع هست که نمره قابل قبولی است .

 

باتوجه به  مطالبه شهروندان نسبت به کمبود مکانهای تفریحی نظر خود را در این مورد بیان کنید؟

مکانهای تفریحی شهر بستک به نسبت جمعیت کم نیستند . سه بوستان در مقیاس بالای یک هکتار وجود دارد که شامل بوستان جهانگیریه 1/7هکتار ، پارک 22 بهمن 5 هکتار و مجتمع تفریحی ریخونه حدود 8 هکتار موجود هستند . به علاوه بوستانها در مقیاس محله ای هم وجود دارند ، مانند بوستان زرعونی پشت بازارماهی فروشان ، بوستان شهدای بهزادی پشت بانک ملی مرکزی و بوستان 9دی درمحله میزاآباد را می توان نامبرد .

 

علت برخی کمبود ها در مورد کیفیت مکان های تفریحی چیست ؟

علت کمبودها منابع مالی است که جوابگوی همه نیاز ها نمی باشد.

 

با توجه به مشکلات کمبود آب در کشور و بخصوص بستک و نیاز به فضای سبز ، برخی شهرداری های کشور از درختان مقاوم که نیاز کمتری به آب دارند استفاده نموده اند ، شهرداری بستک چه اقدامات و از چه نوع درخت هایی در این زمینه استفاده کرده است؟

 

شهرداری بستک از جمله شهرداری های پیشرو در تامین منابع آبی غیرقابل شرب می باشد ، حدود99درصد منابع آبی فضای سبز غیرقابل شرب بوده ومضاف بر این ، از گونه های مقاوم به شوری وخشکی همراه با اصلاح گونه های غیر زینتی به زینتی و باارزش درشهر استفاده نموده و می نماییم ، تمامی گونه های کاشته شده درشهر از گونه های گیاهی مقاوم به شوری وخشکی هستند.

 

در برخی از شهر ها ، شهرداری ها از شهر بازی های کوچک بادی که هزینه گزافی ندارد و درآمد زاست استفاده می کنند ، آیا چنین طرحی هایی در بستک اجرا شده یا در اینده خواهد شد؟

 

شهرداری بستک امکانات وتجهیزات جدیدی را به منظور تجهیز  پارکها و بوستانها خریداری نموده که ان شاالله بعدازماه مبارک رمضان در بوستانها نصب خواهند شد ، ومورد استفاده شهروندان قرارخواهندگرفت.تجهیزاتی که نامبرده شد نی زدر دستور کارداریم که ان شاالله تهیه خواهندشد.

 

مدیریت سایت جهانگریه از پاسخگویی شهردار محترم و همکاری با این سایت کمال تقدر و تشکر را می نماید و از خداوند منان برای این مدیر جوان و پر تلاش شهرستان بستک آرزوی توفیق روز افزون را می نماید .

 

انتهای پیام/س

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی