منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۴ - ۱۹:۴۰
شناسه خبر: 236543
گروه :خبر

مدیر بیمه‌های اشخاص بیمه ایران با تاکید بر ضرورت اصلاح واژه “دیه” به “غرامت فوت” از آخرین آمار پرداخت غرامت به خانواده‌های جان باختگان حادثه منا خبر داد و گفت: مابه التفاوت غرامت 550 میلیون ریالی با ارائه اسنادی از سوی ورثه پرداخت خواهد شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا؛ بهروز ناظمی، با اشاره به شناسایی آدرس‌های جان باختگان حادثه منا از سوی شرکت عامل بیمه زائران از آمار دقیق پرداخت این غرامت خبر داد و گفت: تاکنون 462 کارت 250 میلیون ریالی به عنوان غرامت فوت جان باختگان حادثه منا تهیه شده است که از این تعداد 436 کارت تحویل داده شده است.

وی در ادامه افزود: 26 کارت از مجموع 462 کارت غرامت 250 میلیون ریالی به دلیل شناسایی نشدن مفقودین این حادثه هنوز پرداخت نشده و در صورت پیگیری شرکت بیمه و ورثه مراحل تحویل کارت انجام خواهد شد.

ناظمی در ادامه گفت: ما به التفاوت مابقی غرامت با ارائه مدارکی چون گواهی نامه فوت، برگه انحصار ورثه نامحدود، مدارک شناسایی ورثه و مدارک شناسی مرحوم از سوی شرکت بیمه پرداخت خواهد شد.

مدیر بیمه‌های اشخاص بیمه ایران هم چنین با بیان اینکه بیمه‌نامه‌های اختیاری صادر شده حجاج از سوی سازمان حج تا سقف 550 میلیون ریال بوده است از اعلام شدن بیمه‌نامه‌های تکمیلی به مدیران کاروان‌ها خبر داد و اظهار کرد: در جدیدترین شناسایی شرکت بیمه از میزان حق بیمه‌های جان باختگان دو نفر با بیمه‌نامه های تکمیلی که در کاروان ها بعنوان بیمه نامه طرح 1و2 اعلام شده شناسایی شده است و ما به التفاوت غرامت این دو خانواده یزدی از فوت شدگانی که بیمه نامه های طرح 1و2 را با 80 میلیون تومان حق بیمه درخواست کرده بودند نیز در حال پیگیری برای پرداخت است.

ناظمی در ادامه با بیان اینکه “دیه” در قانون مجازات اسلامی از سوی مقصر پرداخت می‌شود، گفت: مبالغ پرداختی به خانواده‌های فوت شدگان از سوی شرکت بیمه غرامتی است که در داخل برای حادثه ای که خارج از ایران روی داده پرداخت شده است.

وی با ادعای اینکه مقصران این حادثه دولت عربستان سعودی است اظهار کرد: دیه برای جان باختگان این حادثه باید از سوی دولت عربستان پرداخت شود که مقصران این حادثه اند و علی رغم اعلام میزان دیه حادثه جرثقیل تاکنونی مبلغی از سوی عربستان پرداخت نشده و امید است که با مقصر شناخته شدن این دولت پیگیری‌ها برای دیه هر دو حادثه انجام گیرد.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند