منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۰۳ دی ۱۳۹۴ - ۱۴:۳۶
شناسه خبر: 258325
گروه :خبر
537019_PhotoA

دولت آمریکا در لایحه بودجه سال 2016، رقمی را برای پرداخت غرامت به گروگان‌های لانه جاسوسی آمریکا درنظر گرفته و منبع تأمین آن را جرایم ناقضان تحریم ایران اعلام کرده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، بودجه سال 2016 آمریکا که هفته گذشته به تصویب رسید خواستار پرداخت غرامت به هر یک از گروگان‌های لانه جاسوسی آمریکا از محل جرایم دریافت شده از نقض تحریم‌های ایران شده است.

پیش از در اردیبهشت‌ماه سال جاری گزارش شده بود سناتور «جانی ایساکسون»، نماینده ایالت جورجیا با ارائه طرحی خواستار پرداخت غرامت به این نفرات از محل این جرائم شده بود.

 گروهی از دانشجویان ایرانی در آبان‌ماه سال 1358 سفارت امریکا در تهران را که به «لانه جاسوسی» معروف بود تسخیر کردند.

این دانشجویان عقیده داشتند سفارت آمریکا به مرکزی برای جاسوسی با هدف سرنگونی دولت ایران مبدل شده است. اسنادی که بعدها در محل سفارت آمریکا پیدا شد ادعاهای این دانشجوها مبنی بر استفاده واشنگتن از سفارت خود برای توطئه علیه دولت جمهوری اسلامی و سرنگونی آن را تایید کرد.

مطابق مفاد لایجه بودجه آمریکا، هر یک از 38 گروگان لانه جاسوسی که اکنون زنده هستند، به ازای هر یک روز «اسارت»، مبلغ 10 هزار دلار غرامت دریافت خواهند کرد. علاوه بر این به افرادی که در طول دوران 444 روز حضور در ایران همسر یا فرزند آنها بوده‌اند نیز 60000 دلار پرداخت می‌شود.

به گزارش «واشنگتن‌هرالد»، آقای «ایساکسون» گفته بخشی از جریمه وضع شده علیه بانک فرانسوی «بی‌ان‌پی پاریبا» به اتهام نقض تحریم‌های ایران، سودان و کوبا به این امر اختصاص خواهد یافت.

دولت آمریکا این بانک فرانسوی را سال گذشته با رقم بی‌سابقه نزدیک به 9 میلیارد دلار جریمه کرده بود.

لایجه بودجه آمریکا برای کسانی که به طور کل «قربانیان حملات تروریستی» خوانده شده‌اند، 1 میلیارد دلار در نظر گرفته است. یک نماینده کنگره گفته از این رقم، 300 میلیون دلار به گروگان‌های لانه جاسوسی تعلق خواهد گرفت.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان