منتشر شده در تاریخ: جمعه ۲۱ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۶:۵۱
شناسه خبر: 327447
گروه :خبر
Picture-002-300x225-240x180[1]

خطیب نماز جمعه اهل سنت بستک در خطبه های نماز جمعه به بیان اهمیت و آثار فردی و اجتماعی پرداخت زکات اشاره کرد و همچنین حد نصاب پرداخت زکات را 12 میلیون تومان اعلام کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از جهانگیریه، محمد یوسف حسینی نژاد خطیب نماز جمعه اهل سنت بستک در خطبه های این هفته نماز جمعه گفت: یکی از دستورات اسلام پرداخت زکات است که بعد از نماز از مهمترین ارکان دین است و پایه های دینداری هر شخص بر عمل به ارکان دین استوار است که با عمل به آن پاک و تزکیه می شود.

 

وی بیان کرد: زکات به معنای نظافت و طاهر شدن نفس و مال است که با کنار گذاشتن قسمتی از اموال برای اطاعت از دستور خداوند، مال خود را پاک می کنیم.

 

حسینی نژاد با بیان احادیثی که به همراهی نماز و زکات اشاره می کرد افزود: پرداخت زکات باعث ایجاد رابطه دوستانه تر بین فقیر و غنی در جامعه می گردد که می توان با بخشش گوشه ای از اموال خود استحکام جامعه اسلامی را تقویت کرد.

 

وی اظهار کرد: از فوائد پرداخت زکات، پاک شدن انسان از صفت بخل است و همچنین صفت بخشش و گشاده دستی را در انسان تقویت می کند. انسان با پرداخت زکات به گونه ای شکر خداوند را به خاطر اعطای مال به جای آورد و پرداخت زکات قلب انسان را از غفلت بیدار کند و زمینه افزایش تقوا و پرهیزگاری در فرد است و چنانچه فرد با بخل ورزیدن از پرداخت زکات امتناع کند یعنی به وعده خداوند اعتماد ندارد زیرا خداوند در عوض پرداخت زکات به زندگی و کسب و کار برکت می دهد.

 

خطیب نماز جمعه اهل سنت بستک در ادامه حد نصاب پرداخت زکات را 12 میلیون تومان اعلام کرد و افزود: اهمیت توزیع درست زکات کمتر از پرداخت آن نیست و باید تلاش کرد به دست مستحق واقعی برسد و از پرداخت آن به افراد سودجو پرهیز گردد.

 

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است