منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۰۹ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۹:۳۹
شناسه خبر: 287886
گروه :خبر
13921022000214_PhotoA

مدیرکل مدیریت بدهی‌ها و تعهدات عمومی وزارت اقتصاد از پرداخت 8400 میلیارد تومان بدهی دولت در قالب اوراق خبر داد.

 به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، مهدی بنانی با اشاره به مصوبه اخیر هیات وزیران در مورد انتشار اوراق تسویه بدهی اظهار داشت: دستورالعمل اجرایی این موضوع تهیه شده و 10 هزار میلیارد تومان از بدهی‌ها و مطالبات با این اوراق تا پایان سال تسویه خواهد شد.

مدیرکل مدیریت بدهی‌های و تعهدات عمومی دولت در وزارت اقتصاد افزود: با توجه به حکم بند «ی» تبصره 6 قانون بودجه سال 94، دولت اجازه دارد برای تسویه بدهی و مطالبات اشخاص حقیقی و حقوقی خصوصی و تعاونی اوراق تسویه خزانه پرداخت کند.

این مقام مسئول با بیان بدهی‌ها از طریق اوراق تهاتر و تسویه خواهد شد، عنوان کرد: پیش‌بینی شده در این راستا در وزارت اقتصاد کمیسیون صدور اوراق تسویه با حضور نمایندگان تام الاختیار سازمان مدیریت و وزارت اقتصاد و نمایندگان طلبکار و بدهکار تشکیل شود.

وی افزود: مطالبات و بدهی‌ها در صورتی که مستند باشد،توسط وزارت اقتصاد تأیید شده و در دستور کار تسویه قرار می‌گیرد.

بنانی با بیان اینکه اوراق تسویه بدهی قابلیت نقدشوندگی ندارد، گفت: اگر فردی از وزارت نیرو طلب دارد و به سازمان مالیات نیز بدهکار است، به ازای بدهکاری اوراق تسویه بدهی صادر می‌شود.

بنانی با اشاره به اینکه بدهی دولت 380 هزار میلیارد تومان است، به دو شرط تسویه بدهی پرداخت و عنوان کرد: بدهی این اشخاص باید تا پایان سال 92 ایجاد شده باشد و اینکه همه درآمدها قابل تهاتر نیست، فقط درآمدهایی که ماهیت درآمد هزینه دارند، مشمول می‌شوند.

مدیرکل مدیریت بدهی و تعهدات عمومی دولت در وزارت اقتصاد در مورد انتشار اوراق مشارکت و اسناد خزانه خاطر نشان کرد: 4 هزار میلیارد تومان اسناد خزانه اسلامی عملیاتی شده و بخش پنجم نیز در دست بررسی است و 2 هزار میلیارد تومان اوراق مشارکت بند «ب» تبصره 6 قانون بودجه 94 منتشر شده است.

وی ادامه داد: 2400 میلیارد تومان دیگر از اوراق مشارکت هم در دست بررسی برای انتشار است. سهم اسناد خزانه در بودجه 5 هزار میلیارد تومان و اوراق مشارکت نیز 5 هزار میلیارد تومان است.

بنانی در مورد انتشار اوراق صکوک اجاره نیز گفت: هنوز نتوانستیم کار را به جایی برسانیم که عملیاتی شود و مقدمات آن شروع شده و موضوع پشتوانه اموال در دست بررسی است و سعی بر این بوده، بخشی از آن را تا پایان سال عملی کنیم.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است