منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۰۵ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۵:۱۱
شناسه خبر: 285987
گروه :خبر
634951388769142414

مدیر آموزش و پرورش جاسک گفت:گستردگی شهرستان و پراکندگی جمعیت عامل ترک تحصیل دانش آموزان جاسک است و با برنامه ریزی و مشارکت خیرین برنامه هایی برای ساخت مدارس روستا محور در حال انجام است که امیدواریم با تحقق آن آمار بازمانده و ترک تحصیل به حداقل ممکن برسد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از  مکران نیوز ؛ به منظور بررسی راهکارهای جلوگیری از ترک تحصیل و تسهیل راههای ادامه تحصیل دختران روستایی و دانش آموزان بازمانده از تحصیل جلسه ای با حضور مدیران مدارس شهرستان جاسک در سالن امور تربیتی برگزار شد .

 
مدیر آموزش و پرورش با اشاره به اهمیت و نقش تحصیل در بهبود کیفیت زندگی بشری ،گفت : تعلیم و تربیت و مشکلات و معضلات مربوط به آن یکی از مسایل بحث برانگیز در کلیه جوامع است و پدیده ترک تحصیل یکی از آن معضلاتی است که می توان آن را به دلایل مختلف آفتی برای ساختار آموزشی ، پرورشی دانست .

 
ابراهیم کریمی افزود : ترک تحصیل و افت تحصیلی همه ساله موجب هدر رفتن منابع مالی و انسانی فراوانی می شود که برای کاهش و از بین بردن آن نیاز به مطالعه جامع ، پیگیری و برنامه ریزی هدفمند دارد تا راه موفقیت و تحصیل کودکان بازمانده و ترک تحصیل هموار گردد.

 

 

وی اظهار داشت : برای جذب کودکان بازمانده از تحصیل و انسداد مبادی بیسوادی در شهرستان فعالیت های خوبی انجام شده و آمار ترک تحصیل نسبت به سال های گذشته کاهش چشمگیری داشته است.

 

کریمی گستردگی شهرستان و پراکندگی جمعیت را همچنان یکی از دلایل ترک تحصیل عنوان کرد و گفت : با برنامه ریزی و مشارکت خیرین برنامه هایی برای ساخت مدارس روستا محور در حال انجام است که امیدواریم با تحقق آن آمار بازمانده و ترک تحصیل به حداقل ممکن برسد.

 

انتهای پیام/

 single
اخبار مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است