منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۵ - ۱۴:۴۳
شناسه خبر: 339227
گروه :خبر
13950423000536_PhotoA

تیم ملی والیبال جوانان ایران در پنجمین مسابقه خود در رقابت های قهرمانی آسیا با قدرت کره جنوبی را شکست داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، تیم ملی والیبال جوانان ایران در پنجمین مسابقه خود در رقابت های قهرمانی آسیا از ساعت 12:30 به وقت محلی در سالن کاوشنگ آرنا با پیراهن های سفید به مصاف قرمزپوشان کره جنوبی رفت و توانست با نتیجه 3 بر صفر و با امتیازهای 25 بر 19 ، 25 بر 16  و 25 بر 20  حریف قدرتمند خود را مغلوب کند. بهروز عطایی برای شروع این مسابقه جواد کریمی، اسماعیل طالبی، امیرحسین اسفندیار، اسماعیل مسافر، طیب عینی، علی اصغر مجرد و رسول آقچه لی  را روانه میدان کرد. داورانی از تایلند و چین تایپه قضاوت این مسابقه را برعهده داشتند.

دو تیم تا امتیاز 4 پایاپایی پیش رفتند، اما پس از آن با قرار گرفتن علی اصغر مجرد در خط سرویس نتیجه بازی تغییر کرد و در امتیاز 8 بر 4 به سود ایران تیم ها به وقت استراحت فنی اول رفتند. جای خالی تماشایی جواد کریمی موجب شد تا تیم ایران امتیاز دهم را هم کسب کند و در امتیاز 10 بر 4 سرمربی کره جنوبی در خواست وقت استراحت کرد. ملی پوشان ایران در سرویس و حمله شرایط خوبی داشتند که همین عوامل موجب شد تا نتیجه بازی 16 بر 10 به سود ایران شود تا تیم ها به وقت استراحت فنی دوم بروند. در امتیاز 21 بر 18 و زمانی که کره ای ها در حال کم کردن اختلاف امتیاز بودند بهروز عطایی درخواست وقت استراحت کرد تا وقفه ای در جریان بازی ایجاد کند. ست نخست با نتیجه 25 بر 19 به سود ایران خاتمه پیدا کرد.

شروع ست دوم هم تغییری در ترکیب ایران ایجاد نشد. شاگردان عطایی این ست را بهتر از حریف آغاز کردند و با نتیجه 4 بر 2 هم پیش افتادند و در امتیاز 8 بر 3 هم تیم ها به وقت استراحت فنی اول رفتند. دفاع روی تور ایران با حضور طیب عینی و علی اصغر مجرد در این سست بلای جان کره ای ها شده بود، چند دفاع متوالی از این بازیکنان نتیجه بازی را 11 بر 4 کرد تا سرمربی کره ای ها درخواست وقت استراحت کند. جوانان ایران در این ست واقعاً جنگنده و کم اشتباه بودند و همین امر باعث شد تا گاهاً اختلافی 10 امتیازی با حریف خود داشته باشند. در امتیاز 16 بر 7 به سود ایران تیم ها به وقت استراحت فنی دوم رفتند. اسپک تماشایی و در ادامه سرویس عالی از اسماعیل مسافر نتیجه بازی را 19 بر 11 به سود ایران کرد تا سرمربی کره جنوبی بازهم درخواست وقت استراحت کند. ست دوم هم با نتیجه 25 بر 16 به سود ایران تمام شد تا شاگردان عطایی در آستانه یک پیروزی قاطع دیگر باشند.

ترکیب برنده ایران در ست سوم هم تغییری نکرد.کره ای ها بازی را کمی بهتر شروع کردند، اما برتری آنها دوام نداشت، چراکه در امتیاز 4 بر 3 ایران توانست از حریف پیش بیافتد تا بازهم سرمربی کره جنوبی درخواست وقت استراحت کند. اشتباهات ملی پوشان ایران و از دست دادن سرویس ها موجب شد تا بازی در ست سوم نزدیک دنبال شود، اما بازهم ایران بود که زودتر از حریفش به امتیاز 8 رسید تا در امتیاز 8 بر 7 به سود ایران تیم ها به وقت استراحت فنی اول بروند.رفته رفته شاگردان بهروز عطایی اختلاف را با حریف زیاد کردند تا در امتیاز 16 بر 10 تیم ها به وقت استراحت فنی دوم بروند. کره ای ها در ست سوم تغییراتی در ترکیب خود ایجاد کردند، اما هیچکدام از آنها فایده ای نداشت و در پایان ست سوم هم با نتیجه 25 بر 20  به سود شاگردان بهروز عطایی خاتمه پیدا کرد. به این ترتیب پنجمین پیروزی 3 بر صفر ایران مقابل حریفان در این دوره از رقابت های ثبت شد.

کشور کره جنوبی با 6 قهرمانی ، دو نایب قهرمانی و دو مقام سومی پرافتخارترین کشور این رقابت ها است و ایران در جایگاه دوم این رده بندی قرار دارد.

شاگردان عطایی از چهار مسابقه قبلی خود چهار پیروزی برابر ترکمنستان، قطر، هنگ کنگ و سریلانکا در کارنامه داشتند. جوانان ایران در ششمین مسابقه خود فردا باید به مصاف تیم چهارم گروه مقابل بروند. هجدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی جوانان زیر 20 سال آسیا از شنبه 19 تا یکشنبه 27 تیرماه سال 95 به میزبان چین تایپه برگزار می شود.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان