منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۴ - ۲۱:۰۶
شناسه خبر: 249537
گروه :خبر
hormoz

قائم مقام معاون آموزشی وزیر بهداشت بر نحوه پذیرش دانشجویان پرستاری تنها از طریق آزمون تاکید کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا؛ دکتر حمید اکبری، در حاشیه نشست بررسی مسائل آموزش پرستاری، در خصوص برخی از دغدغه های پرستاران گفت: یکی از مسائل و دغدغه هایی که مدیران پرستاران در این نشست مطرح کردند، برداشت متفاوتی بود که از دستورالعمل ابلاغی آموزش پرستاری در خصوص نحوه پذیرش دانشجوی پرستاری داشتند.
وی افزود: سوء برداشت از دستورالعمل ابلاغی آموزش پرستاری مبنی بر اینکه پذیرش دانشجو در هر بیمارستانی به صورت آزاد انجام پذیرد، باعث ایجاد نگرانی هایی بین پرستاران شده بود.

قائم مقام معاون آموزشی وزیر بهداشت تأکید کرد: نحوه پذیرش دانشجو فقط از طریق آزمون خواهد بود و هیچ یک از دانشجویان بدون گذراندن برنامه مصوب آموزش پرستاری فارغ التحصیل نخواهند شد و این قانون برای تمام دانشگاه های دولتی و خصوصی صدق می کند و حتی در بخش خصوصی نیز هیچ سازمانی مجاز نیست که دستورالعمل و یا برنامه آموزش پرستاری مجزا داشته باشد.

دکتر اکبری گفت: مطالعات نیاز سنجی کشور نشان می دهد که در خوش بینانه ترین حالت به حدود یکصد هزار پرستار نیاز داریم در حالی که دانشگاه های علوم پزشکی کشور حداکثر حدود 4 هزار دانشجوی پرستاری در سال تربیت می کنند و نیاز به تربیت نیروی پرستاری هنوز وجود دارد.

چالش کمبود هیات علمی فقط منحصر به پرستاری نیست

قائم مقام معاون آموزشی وزیر بهداشت همچنین ادامه داد: از ظرفیت های بیمارستان های دولتی و خصوصی برای تربیت پرستاران در عرصه بالینی استفاده خواهد شد.

دکتر اکبری، کمبود نیروی انسانی را از دغدغه های حوزه پرستاری خواند و افزود: کمبود نیروی پرستاری از معضلاتی است که کشور به صورت جدی با آن مواجهه است و د ر این راستا از پتانسیل بیمارستان های غیر دولتی و بیمارستان های دولتی غیر آموزشی استفاده خواهیم کرد، بدین صورت که با تفاهم نامه ای که بین دانشکده پرستاری مامایی و بیمارستان منعقد می شود، به آموزش پرستاران در عرصه های بالینی می پردازیم.

قائم مقام معاون آموزشی وزیر بهداشت ادامه داد: یکی از کمبود های جدی در تربیت نیروی انسانی کارآمد در عرصه سلامت، گذراندن دوره های کار آموزی و کار ورزی با کیفیت لازم بخصوص برای آموزش پرستاران است که بیمارستان های خصوصی و دولتی این امکان را دارند تا از ظرفیت های آنها به منظور آموزش پرستاران استفاده شود و در صورت استفاده مناسب از توانایی های موجود در بیمارستان های دولتی و خصوصی، پرستارانی که دارای مهارتهای حرفه ای بیشتری باشند وارد عرصه ارائه خدمات در حوزه سلامت خواهند شد.

وی در خصوص جذب هیات علمی پرستاری اظهار داشت: کمبود اعضای هیات علمی فقط منحصر به پرستاری نیست بلکه در تمام حوزه ها با کمبود هیات علمی مواجهه هستیم و بر اساس آمار و اطلاعات، به حدود 8000 عضو هیات علمی نیاز داریم اما امسال تنها مجوز جذب 1000 عضو هیات علمی به ما داده شد.

به گزارش وب دا، دکتر اکبری به منظور کاهش مشکلات و افزایش بکار گیری اعضای هیات علمی در رشته های مختلف و به ویژه پرستاری، مکاتبات لازم با سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور انجام شده و امیدواریم با پیگیری هایی که در مجموعه وزارت بهداشت در حال انجام است،‌ در آینده نزدیک بتوانیم تعداد اعضای هیات علمی مورد نیاز را جذب کنیم.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است