منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۴ - ۱۱:۴۵
شناسه خبر: 200677
گروه :خبر
bimarestan_fars

بیمارستان فارابی بستک که حدود سه ماه از افتتاح آن می گذرد از پذیرش دفترچه بیمه روستایی بیماران اورژانسی خودداری می کند .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از  جهانگیریه ، بیمارستان فارابی بستک که حدود سه ماه است از افتتاح آن می گذرد و مردم امید داشتند تا خدمات دهی بهتری نسبت به بیمارستان قدیم بستک ارائه دهد در  حال  حاضر  از پذیرش دفترچه های بیمه روستایی برای بیماران اورژانسی خودداری می کند .

 

 

 

از آنجایی که یکی از دغدغه‌های مقام معظم رهبری در زمینه کاهش فشار بر بیماران بخصوص در حوزه هزینه‌های درمانی بوده است و ایشان بارها بیان نمودند که بیمار جز بیماری نباید دغدغه دیگری داشته باشد  و براساس قانون باید پرداخت پول از جیب مردم در حوزه درمان به زیر ۳۰ درصد کاهش یابد و ۷۰ درصد آن را دولت بپردازد و متاسفانه مردم در این زمینه مشکلات عدیده‌ای دارند زیرا بیمه‌ها بخصوص بیمه روستائی حتی در بیمارستان های دولتی هیچ اعتباری ندارد  .

 

این بیمارستان در صورت بستری شدن بیماران دفترچه آنها را قبول می کند .

 

مردم برخی از روستاهی بستک مانند کمشک و انجیر دان باید حدود 100 کیلومتر با وجود مشکلات رفت و آمد برای درمان بیماری خود طی کنند اما وقتی با عدم پذیرش دفترچه بیمه آنها در بیمارستان مواجه می شوند هیچ کس پاسخگوی آنها نیست .

 

از آنجایی که در بسیاری از روستاهای بستک درمانگاه وجود ندارد و اکثر درمانگاه ها بصورت شبانه روزی فعالیت ندارند ، اگر بیماری بعد از ساعت درمانگاه بیمار شد و پزشک خانواده ی او در دسترس نباشد باید هزینه ویزیت بیمارستان را خود بپردازد .

 

دکتر رحمن شناس مدیر شبکه بهداشت و درمان راجع به عدم پذیرش بیماران سرپایی در بیمارستان فارابی بستک گفت : دارندگان دفترچه بیمه روستایی باید اول به درمانگاه حوزه خودشون مراجعه کنند و پزشک عمومی مستقر در درمانگاه بیمار را معاینه میکند و اگر تشخیص دادند که برای بهبود نیاز به متخصص دارند در دفترچه ی بیمار مهر میزند و بالای دفترچه برای هر متخصصی که لازم باشد می نویسد ،  بعد بیمار میتواند به بیمارستان فارابی و یا بیمارستانهای استان و یا خارج از استان مراجعه کند و موظف هستند بیمار را معاینه کنند و اگر بیمارستان فارابی بیماری با مشخصه ی فوق الذکر را معاینه نکند قابل پیگیری میباشد.

 

وی  خاطر نشان کرد : دارندگان دفترچه بیمه روستایی طبق دستورالعمل بیمه مستقیم نمیتوانند به بیمارستان فارابی یا بیمارستانهای دیگر مراجعه کنند و اگر بیماری بخواهند از خدمات دفترچه ی روستایی بهره ببرن باید سلسله مزاتب را طی کند .

 

وی افزود : برای بیمارانی که در هنگام بیماری پزشک خانواده  آنها برای مهرکردن دفترچه ی بیمه در دسترسشان نیست یا درمانگاه تعطیل است ، قانون سازوکار مشخصی تعریف نکرده است و باید این مشکل در سطح کلان حل شود .

 

 

انتهای پیام/ س

 single
اخبار مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی