منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۵:۴۰
شناسه خبر: 317982
گروه :خبر
731795

شرق و غرب استان هرمزگان هر کدام با قابلیتهای خاص و بالقوه خود طرفیتهای ایجاد اشتغال را دارا هستند و فقط نیازمند فکر و اراده ای قوی و مدیریت مجربی است تا این سرمایه های مادی و معنوی سرگردان را در مجرای درستی هدایت کرده و خروجی مفید و سازنده ای باشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از مــــرواریــــد نــــیــــوز؛ بحث قاچاق از دیرباز در استانهای جنوبی کشور مطرح بوده و به نوعی آفتی برای اقتصاد و معاملات روزانه مردم این مناطق بوده است .تا جایی که در برهه از زمان شاهد درگیری های زیادی میان افراد به اصطلاح قاچاقی و نیروهای نظامی در سواحل و جزایر بودیم .

 

افرادی که به قولی خرده پا بوده و جنس اندکی ازجزایر وارد سرزمین مادری کرده و عده ای که تجار وبازرگانان خبره و عمده کاری بودند که کانتینر و کشتی را هم جابجا می کردند تا بارشان به سرمنزل مقصود در تهران یا سایر کلان شهرهای کشور برسد.

 

اما طی سالهای اخیر با تهمیداتی که اندیشیده شده این معضل تاحدی کمتر شده اما هنوز رگه هایی از قاچاق و قاچاقچیان در مرزهای جنوبی کشور دیده می شود .

 

قاچاق سوخت و کالا دو پدیده شومی است که در کنار معضل بیکاری و درآمدهای سرشار آن عده ای از جوانان را بسمت خود جذب کرده است ، جذابیتی کاذب و زودگذر توام با خطرات جانی بیشمار و … که درنهایت به اقتصاد کشور ضربات جبران ناپذیری هم وارد می نماید .

 

در سالی که بنام اقتصاد مقاومتی نام گذاری شده است وقت اقدام و عملی است انقلابی و جهادی در جنوب کشور خصوصا جزایر است تا زمینه اشتغال پایدار و آبرومندی برای جوانان فراهم شده و دست قاچاقچیان بزرگ از مرزهای جنوبی و ساحل نشینان کوتاه شود .

 
مردم جنوب با تمام مشکلات و گرفتاریهایی که با آن دست بگریانند حاضرند شغل شرافتمندی را انتخاب کرده و برای معاش خانواده و روزی حلال در سخت ترین شرایط کار کنند. این جوانان فعال و توانمند فقر را با تمام وجودشان طی سالیان زیاد تجربه کرده اند وامروز وقت رهانیدن و رهیدن از فقر وبدبختی و گرفتاریهایی است که روی هم مانده است .

 
شرق و غرب استان هرمزگان هر کدام با قابلیتهای خاص و بالقوه خود طرفیتهای ایجاد اشتغال را دارا هستند و فقط نیازمند فکر و اراده ای قوی و مدیریت مجربی است تا این سرمایه های مادی و معنوی سرگردان را در مجرای درستی هدایت کرده و خروجی مفید و سازنده ای باشد.

 

کشاورزی و دامپروری استان به مدد خشکسالهای پی در پی روبه نابودی است و آب این گوهر گرانقدر کیمیای نایابی است که ساکنان جنوب کشور قدرش را به درستی نمی دانند .

 

طرحهای اقتصاد مقاومتی در قالب طرحهای زودبازده و کار آفرینی در کنار آموزشهای لازم و کاربردی به زنان و مردان بیکار و کسانی که درگیر قاچاق و تبعات شوم ومنفی آن هستند می تواند در این مقطع زمانی راهگشای بسیاری از مشکلات خانواده های جنوبی و دریانشینان باشد.
در پایان میتوان گفت: فرصتها و سرمایه های انسانی را قدربدانیم و زمینه های حضور و اشتغال را با دستان توانمند مان برای جویندگان کار فراهم کنیم .فردا خیلی دیر است.

 

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است