منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۰۹ آبان ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۵
شناسه خبر: 364456
گروه :خبر
gedayi

پدیده‌ تکدی‌گری‌ یکی از نارسایی‌ های اجتماعی است که اکنون به صنعتی درآمدزا تبدیل شده و در سایه بی تدبیری مسئولان به وفور در میناب دیده می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ ﻣﻘﺎﺑﻠﻪ ﺑﺎ ﺗﻜﺪی ﮔﺮی یکی ﺍﺯ ﻣﺼﺪﺍﻕ ﻫﺎی ﺑﺎﺭﺯ ﺗﻮﺟﻪ ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ ﺷﻬﺮی ﺑﻪ ﻣﻮﺿﻮﻉ ﺁﺳﻴﺐ ﻫﺎی ﺍﺟﺘﻤﺎعی ﺍﺳﺖ.ساماندهی آسیب های اجتماعی در کشور خود به معضلی در هم تنیده و کلافی سردرگم تبدیل شده که بیشتر مسئولان و دستگاه های ذی ربط از ترس پیچیدگی ها و سختی های این کار از ورود به این عرصه واهمه دارند.

تکدی گری و گدایی یکی از جلوه های آسیب اجتماعی و از جمله معضلاتی است که شهرستان میناب به شدت با آن درگیر است و علی رغم افزایش حضور متکدیان در سطح شهر میناب، مسئولان هیچ گونه طرح و برنامه ایی برای کنترل و کاهش آن ندارند.

محمدباقر زارعی از شهروندان مینابی در گفت و گو با هرمز با بیان این که گدایی  یکی از ناهنجاری های اجتماعی است که موجب بحران در ساختار جامعه می شود، افزود:متاسفانه پدیده‌ تکدی‌گری‌ یکی از نارسایی‌ های اجتماعی است که به وفور در میناب  دیده می شود.

وی اظهار داشت:تکدی گری صنعتی درآمدزا و آسیب زا است که به شدت به باز تولید آسیب های اجتماعی در میناب کمک می کند.

زارعی در ادامه گفت:متکدیان با حضور در مطب پزشکان، داروخانه ها، بیمارستان، خیابان ها و پشت چراغ قرمز، سطح بازار و مراکز پر تردد و با روش های مختلف سعی در برانگیختن حس همدلی، نوع دوستی و اعتقادات مذهبی مردم داشته و از این احساس برای  رسیدن به خواسته خود سوء استفاده می کنند.

لیلا ذاکری کارشناس آسیب های اجتماعی نیز به خبرنگار هرمز گفت:کمک به متکدیان کمک به باز تولید آسیب های اجتماعی است.

وی با اشاره به این که بسیاری از متکدیان در میناب از استان های دیگر و حتی از کشورهایی مثل پاکستان هستند، افزود:بیشتر اتباع بیگانه ای که به تکدی گری مشغول هستند تبعه پاکستان می باشند.

ذاکری فقدان هماهنگی های لازم میان دستگاه های متولی را یکی از مهمترین علل جمع آوری متکدیان در میناب ذکر کرد و اظهار داشت:موضوع مقابله با تکدی گری در میناب به گونه ای رها شده که گویا مسئولان از ترس پیچیدگی آن تمایلی به ورود به این حوزه ندارند.

این کارشناس آسیب های اجتماعی در ادامه، به تشریح صحنه های رقت انگیز تکدی گری در میناب اشاره کرد و اظهار داشت:متکدیان که بیشتر آنها از اتباع پاکستانی هستند با نمایش اعضای زخمی، از کار افتاده و معلول خود و با سوء استفاده از عواطف و احساسات مردم در میادین و مراکز پرتردد شهر مشغول به گدایی هستند.

وی افزود:تکدی گری و وجود افراد قطع عضو با شرایط بسیار بد در سطح شهر علاوه بر این که چهره شهر و مردم میناب را خدشه دار کرده سبب از بین رفتن آرامش و امنیت روانی مردم نیز شده است.

ذاکری با بیان این که برابر قانون جمهوری اسلامی تکدی‌گری نوعی جرم محسوب می شود، گسترش روند تکدی گری در میناب را زمینه ساز تحمیل آسیب های به این شهر دانست و گفت: ریشه کن کردن پدیده گدایی، نیازمند تدبیر، برنامه ای دقیق و هماهنگی بین همه دستگاه ها است.

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123 Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاف بین سازمان منطقه آزاد و شهرداری مانع پیشرفت پروژه های قشم است گلایه مندی شهروندان بندرعباسی از تاریکی خیابان های جدید احداث بازهم منتظرگلابی های باغ برجام باشیم ؟ قایم شدن نجومی بگیران زیرتخت پادشاهی روحانی ! تکرار تراژدی غرق شدگی در سواحل قشم داغی بر دل خلیج فارس کابوتاژ یک میلیون تن کالای غیر نفتی درکیش/ تردد سه هزار مسافر در سال جاری برجام برنامه ای بود تا به دنیا بفهمانیم امریکا قلدر و بی منطق است برداشت ۱۵۰۰ تن میگو در فصل صید/ اشتغال زایی بیش از ۱۸۰ صیادهرمزگانی مخترع جوان رودانی موفق به کسب عنوان نائب قهرمانی مخترعان جهان شد+تصویر برجام نتیجه بی توجهی مسئولان به هشدارهای رهبر انقلاب است/ آمریکا پاسخ عهد شکنی نسبت به مردم ایران خواهد گرفت