منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۴ - ۱۶:۳۷
شناسه خبر: 231717
گروه :خبر
image458069

وهب همدانی گفت: پدرم همواره در شرایط نزدیک به فتنه با روشنگری هایش صف فتنه گران را از فریب خوردگان جدا می نمود و هرجا نظام به تخصص و یا حضور ایشان نیاز داشت سریعا وارد عمل می شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا؛ فرزند سردار سرلشگر شهید حسین همدانی در حاشیه سخنرانی در مسجد چهارده معصوم (ع) و هیأت محبان الحسن (ع) بندرانزلی بیان کرد: شهید حسین همدانی همواره در شرایط فتنه گون ، صف فریب خوردگان را از فتنه گران جدا کرد ،ایشان معتقد بودند که عده ای در این میان فریب خورده هستند و نباید مانند فتنه گران مجازات شوند.

وهب همدانی افزود: در فتنه ها فضا غبار آلود می شود ،بنابراین در چنین شرایطی وظیفه داریم که با روشنگری وضعیتی را به وجود بیاوریم که فضا شفاف شود ،به همین جهت پدرم معتقد بودند که در فتنه 88  این فضای غبار آلود باعث شد عده ای از سر نا آگاهی تصمیم بگیرند.

پسر ارشد شهید همدانی اظهار کرد: شهید بزرگوار همواره در شرایط فتنه و غبار آلود سعی می کردند با کمترین هزینه به نظام کمک کنند و با فعالیتهای فرهنگی مردم را جذب نمایند.

  • هرجا نظام به او نیاز داشت ورود کرد

وی با اشاره به بصیرت بالای این شهید بزرگوار تاکید کرد: هرجا نظام به تخصص و یا حضور ایشان نیاز داشت برای کمک ورود می کرد.

وی افزود: رهبر معظم انقلاب بر روی اخلاص شهید همدانی تاکید بسیاری داشتند ،زیرا  این ویژگی در شخصیت ایشان بسیار مشهود بود.

  • بعد از شهادت متوجه نقش مهم ایشان در سوریه شدیم

فرزند شهید در ادامه گفت: ما بعد از شهادت ایشان متوجه شدیم که چه نقش مهمی در سوریه داشتند ،شما اگر در جایی ایشان را می دیدید به هیچ وجه متوجه این موضوع نمی شدید که مسوولیتی دارد ،اما پس از گشت و گذار در شبکه های اجتماعی خواهید دید که از ایشان به عنوان یک نخبه نظامی یاد کرده اند.

  • شهید همدانی هیچگاه از موقعیت خودش سوءاستفاده نمی کرد

وهب همدانی خاطر نشان کرد: پدرم هیچگاه از موقعیت خودش سوءاستفاده نمی کرد و هیچ زمانی برای کسی سفارش نمی کرد ،به یاد دارم زمانی را که برای سهولت در رفت و آمد در محل کارم نیاز به سفارش پدر داشتم ،اما او این کار را انجام نداد و در پاسخ به من گفت: “اگر من سفارش تو را بکنم تکلیف بچه های مردم چه می شود ؟ آیا کسی هم هست که سفارش آنها را بکند؟آنها چه فرقی با تو دارند؟”

  • به تکریم و احترام خانواده شهدا بسیار اهمیت می داد

وی افزود: پدرم بسیار بر احترام و تکریم خانواده شهدا تاکید داشتند ،ایشان روزی به برادرم گفتند: “من منتظر تلفن یکی از فرزندان شهدا هستم ،در صورتی که وقت تماس او خواب بودم بیدارم کن”  پدرم از خستگی به خواب فرو می رود و پس از تماس فرزند شهید برادرم به او می گوید: “پدرم اکنون خواب هستند و در ساعت دیگری تماس بگیرید” شهید پس از بیدار شدن و اطلاع از این موضوع بسیار نارحت شده و به برادرم می گویند: “چرا مرا بیدار نکردی ؟ ما در همه حال باید خدمتگذار خانواده شهدا باشیم.”

  • به نیروی جوان اعتقاد داشت

فرزند شهید همدانی در خصوص اهمیت دادن این شهید بزرگوار به استفاده از نیروی جوان تاکید کرد: ایشان به استفاده از نیروهای جوان بسیار خوش بین بودند و همیشه می گفتند: “اگر حادثه ای پیش بیاد این جوانان از جوانان نسل گذشته چیزی کم ندارند و بهتر از آنها خواهند درخشید.

  • جذب حداکثری سرلوحه کارش بود

وی یاد آور شد: ایشان به جذب حداکثری اعتقاد داشتند ،ممکن بود که بعضی از همکاران و اطارفیان شهید در خصوصیات اخلاقی خود نقایصی می داشتند اما شهید نکات مثبت شخصیت آنها را می دید و از ویژگی های خوب آنها استفاده می کردو می گفت: “باید برای جذب هرچه بیشتر مردم تلاش کنیم.”

  • شهدا هزینه هایی برای ظهور امام زمان هستند

وهب همدانی در پایان گفت: این شهدایی که قربانی می شوند ،هزینه هایی برای نزدیک تر شدن ظهور امام زمان (عج) هستند ،ما با این رشادتها و شهادت طلبی ها ثابت می کنیم که برای ظهور حضرت آماده ایم.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *




تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند