منتشر شده در تاریخ: شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۶:۰۸
شناسه خبر: 281688
گروه :خبر
13921109000325_PhotoA

رئیس پیشین سیا با تکرار ادعای غرب درباره لزوم کنار رفتن رئیس‌جمهور سوریه از قدرت گفت در صورت ادامه حملات به مخالفان سوری، باید منطقه پرواز ممنوع ایجاد شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، رئیس اسبق سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا(سیا) در اظهاراتی درباره بحران سوریه گفت که در صورت ادامه حملات به مخالفان سوری، باید منطقه پرواز ممنوع در این کشور ایجاد شود.

در حالی که از یک سو مقابله دولت سوریه و حامیان آن با تروریست‌ها و از سوی دیگر مذاکرات دیپلماتیک بین‌المللی برای پایان بحران سوریه ادامه دارد، اظهارات و ادعاهای غربی‌ها درباره این بحران هم ادامه دارد.

به گزارش پایگاه آمریکایی هیل، رئیس اسبق سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا در یک مصاحبه درباره بحران سوریه، درباره اینکه این کشور بار دیگر بتواند یکپارچه بماند، ابراز تردید کرد.

دیوید پترائوس گفت: «آیا بار دیگر امکان گردهم اوردن و یکپارچه کردن سوریه وجود دارد؟ راستش اصلا مشخص نیست که این امکان باشد و من نظرم این است که نه امکانش نیست. البته باید دید چه می‌شود».

او همچنین تاکید کرد که آمریکا باید به فشار برای کنار رفتن بشار اسد از قدرت ادامه دهد البته به شرطی که بداند پس از او چه کسی بر مسند ریاست جمهوری خواهد نشست.

رئیس اسبق سیا تصریح کرد: «به نظر من اسد به هر حال باید برود. او جذب کننده جهادگرایان سنی سراسر جهان است اما من تا زمانی که این درک را نداشته باشم که چه کسی پس از او می‌آید، به او(برای خروج از قدرت) فشار نخواهم آورد».

پترائوس در این مصاحبه تاکید کرد که یا باید حملات و بمیاران هوایی به «اپوزیسیون سوریه» متوقف شود و یا منطقه پرواز ممنوع در این کشور ایجاد شود.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است