منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۱۰ دی ۱۳۹۴ - ۱۴:۳۲
شناسه خبر: 261894
گروه :خبر
635871662742471922

معاون آموزشی دانشگاه آزاد کشور با اشاره به پتانسیل منطقه جنوب کشور اظهار کرد: اولویت توسعه رشته های علوم دریایی در واحدهای دانشگاهی جنوب کشور است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از هرمزپرس؛ فرهاد حسین زاده، لطفی معاون آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی کشور در گردهمایی دبیران هیات امنا ، روسای دبیرخانه ها و معاونان آموزشی استان های کرمان، سیستان و بلوچستان و هرمزگان که با حضور مدیران کل و مسئولان حوزه آموزشی سازمان مرکزی در بندرعباس  با تاکید بر توسعه تحصیلات تکمیلی در دانشگاه آزاد اسلامی گفت: با توجه به پتانسیل منطقه جنوب کشور اولویت توسعه رشته های علوم دریایی در واحدهای دانشگاهی جنوب کشور است.

معاون آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه مطابق قانون رشته محل های این واحد دانشگاهی  از دو مرجع شورای گسترش وزارت علوم و هیات سه نفره مصوب ماده واحده ی سال 67 مجلس شورای اسلامی مجوز لازم را کسب کرده باشند اظهار کرد: تصویب رشته و محل های موجود در دفترچه آزمون 95 دانشگاه آزاد اسلامی کاملاً قانونی بوده و حدود 20 درصد از رشته محل های موجود در دفترچه آزمون 95 در مقاطع تحصیلات تکمیلی به تأیید این شورا رسیده است و 80 در صد نیز به تایید شورای گسترش رسیده است وجای هیچگونه نگرانی برای داوطلبان متقاضی تحصیل در این رشته محل ها وجود ندارد.

حسین زاده تصریح کرد: با توجه به اینکه برخی از رشته ها حذف شد و مجددا برخی از آنها در دفترچه کارشناسی ارشد و دکترای تخصصی سال 95 افزوده شده است که این موارد به سرعت بررسی و رشته و محل های که مجوز لازم را داشتند به دفترچه عودت داده شدند اما در واحدهای فاقد مجوز حذف شدند.

وی  تاکید کرد: چنانچه واحدی مجوز این محل و رشته ها را دارد می تواند با انجام پیگیری و همراه داشتن مدارک و مستندات لازم این رشته را مجددا به جمع رشته های خود برگرداند.
معاون آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی با یادآوری این موضوع که پیش نویس کمیسیون موارد خاص نیز در حال آماده شدن است، افزود:این کمیسیون به صورت واحدی ، استانی و کشوری (سازمان مرکزی)در حال تدوین و تکمیل است و مقرر شده تا اختیارات لازم به واحد ها و استان ها تفویض شود.
حسین زاده لطفی بیان کرد: چنانچه اشکالاتی در چارت سازمانی آموزش یا آیین نامه ها ی مربوط به آن وجود دارد باید این اشکال توسط معاونان آموزشی از طریق دفاتر هیات امنا به صورت مکتوب و همراه با طرح توجیهی به ما اعلام شود تا در صورت صحیح بودن مطلب ، این مورد در اصلاح آیین نامه و دستورالعمل ها لحاظ شود.
وی از حل مشکل دانشجویان واحد های بین الملل که در سایر واحد ها ثبت نام کرده بودند خبر داد و افزود: در این مورد کمیسیون ویژه ای تشکیل و حدود 250 پرونده مورد بررسی قرار گرفت مقرر شد در این ترم مطابق ثبت نام انجام شده دانشجویان در این محل امتحان داده و در صورتی که قبلا نمرات مقصد را نیاورده باشند به واحد مبدا برگشت داده خواهند شد.
معاون آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی تقویت و توسعه رشته های تحصیلات تکمیلی در دانشگاه را مستلزم تقویت اعضای هیات علمی آن دانست و گفت:دانشگاهها باید با در اختیار قرار دادن دفتر کار و امکانات لازم جهت استفاده اعضای هیات علمی خود اقدام کنند تا علاوه براستفاده استادان ، دسترسی دانشجویان به این قشر در دانشگاه نیز تسهیل گردد.
حسین زاده با بیان اینکه کلیه فعالیت های آموزشی واحد ها و مراکز دانشگاهی باید بر اساس ضوابط و بخشنامه های سازمان صورت گیرد، خاطرنشان کرد: معاونان و مدیران آموزش باید با مطالعه دقیق آیین نامه ها و بخشنامه ها ترتیب اثر دهند و هرگونه فعالیت خارج از آن تخلف محسوب شده وبا فرد خاطی برخورد قانونی خواهد شد.
گفتنی است این جلسه با سخنان مدیران کل معاون آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی و معاونان آموزشی سه مرکز استان کرمان ، سیستان و بلوچستان و هرمزگان ادامه یافت و در پایانبه سوالات حاضران پاسخ داده شد.

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح ابلاغ الکترونیکی قضایی در میناب اجرا می شود هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر