منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۵ - ۷:۳۰
شناسه خبر: 364601
گروه :خبر
img_4414

عملکرد ضعیف شهرداری جاسک باعث لنگ شدن خدمات شهری و سبب تلنبار شدن کوهی از زباله ها در برخی از محلات شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از مکران نیوز  به طور قطع یقین شهرداری جاسک یکی از پرحاشیه ترین شهرداری های کشور بوده است که حتی منجر به انحلال شورای شهر جاسک شد. که حتی شهردار جاسک برای ساکت کردن برخی از متعرضان به طرح و برنامه های اش اعم از خبرنگار و غیر خبرنگار را روانه راه روهای دادگستری کرده است. که البته هدف این گزارش واکاوی حواشی این اداره نیست بلکه ضعف شدید عملکرد و خدمات شهری موجب به تهیه ی این نوشتار وجیزه شد.

عملکرد لاک پشتی شهرداری جاسک در ارائه خدمات شهری موجب ایجاد نگرانی و سردرگمی در شهروندان جاسکی شده است و از سویی برخی از شهروندان طعم شهردار بومی اگرچه با عملکرد ضعیف را بر شهردار  غیر بومی و توانمند ترجیح می دهند که در این میان با توجه به منحل شدن شورای شهر جاسک که نظارت بر شهرداری را بر عهده داشت و لابی گری های موجود با کارشناسان شهر و روستا استانداری هرمزگان سبب قربانی شدن برخی از خدمات شهری در جاسک شده است.

البته وجود فراوان فرزندان توانمند مکران زمین در هر طیف های سیاسی می تواند دست مسئولین مربوطه برای انتخاب شهردار بومی به شهرجاسک که هیچ ، بلکه به شهرهای دیگر هرمزگان را باز گذاشته است .

img_4414

هزار و دویست خانوار مسکن مهر فقط 2 سطل زباله دارند

نبود سطل و کمبود شدید سطل زباله در محلات جاسک بر پخش و پلا شدن زباله ها در سطح شهر و محلات افزوده است به عنوان مثال محله مسکن مهر با هزار و دویست خانوار فقط دو زباله دارد که فقط در عرض نیم ساعت سطل های زباله پر می شوند و در کنار سطل های زباله مامن و محلی برای زندگی سگ و گربه های ولگرد تبدیل شده است. که با این وجود برخی از افراد دوره گرد که قوطی ها و لاک ها ار از سطل های زباله ها جمع می کنند با خالی کردن سطل ها و گشتن به دنبال لاک و قوطی ها به پخش کردن قوطی ها کمک فراوان می کنند.

 

img_8633

 

 

عدم جمع آوری و تخلیه به موقع سطل های زباله مساله ای است که شهر وندان جاسکی را دچار مشکل کرده است که گاهاً جمع آوری زباله ها و خالی کردن سطل زباله های محلات توسط شهرداری چند روز طول می کشد که با توجه به وجود زباله های تر همچون باقی مانده و ضایعات ماهی بوی تعفن و جشن پشه ها امان از شهروندان بریده است.

البته زباله ها امان از برخی ادارت را نیز بریده اند که مثلاً در درب ورودی اتاق اصناف جاسک کمپین زباله بوجود آمده است که حتی ممکن است اجازه ورود و خروج ارباب رجوع ها را نیز به خوبی ندهند .

img_8634

ممکن است بیان نبود هزینه و اعتبار برای خرید سطل زباله از سوی شهرداری جاسک برای شهروندان جاسکی قابل قبول نباشد زیرا شهرداری جاسک در سال گذشته برخی از پروژه هایی را شروع و اجرا کرد که اعتبارات چند صد میلیون تومانی را برایش صرف شده است که چندان از لحاظ اولویت اجرا جایگاهی نداشته  و حتی برایندی برای شهر و شهروندان در پی نداشته است که تخریب جدول ها و قطع و از بیخ کندن درختان تنومند خیابان اصلی شهر و خیابان ابوموسی و مجدداً جدول گذاری های به سبک قبلی از این دست اقدامات ناصواب شهرداری جاسک است .

البته جمع آوری زباله ها در برخی از محلات (کوی ولی عصر یکبنی)در طی هفته ها صورت نمی گیرد که اهالی محله گاهاً با آتش زباله ها آنها را از بین می برند.

اما اوج خلاقیت شغلی شهرداری برای نابود کردن و خلاص شدن از دست زباله کندن چندین چاله توسط لودر برای ریختن زباله ها و سپس آتش زدن آنها در محله یکبنی دقیقاً جلوی هنرستان های امام جعفر صادق (ع) و خوارزمی نمود پیدا کرده است.

img_8637

با وجود این شرایط نابسامان شهری در جاسک پاکسازی و تمیز نگه داشتن شهر جاسک هم همت مردم را می طلبد و هم شهرداری که در این راستا به نظر می رسد که مردم از شهرداری جلوتر هستند.

با این وضعیت که شهردار جاسک و معاونین اش مزاجی دمساز با انتقاد ندارد پیشنهاد می شود قبل از اعزام کارشناس حقوقی (تنها واحد فعال شهرداری ) به دادگستری پیشنهاد می شود دوری هم در محلات کوی ولی عصر ، محله ی غریب آباد و مسکن مهر بدون عینک آفتابی و پیاده بزنند بلکه این انتقاد را حق اینجانب بدانند.

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123 Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاف بین سازمان منطقه آزاد و شهرداری مانع پیشرفت پروژه های قشم است گلایه مندی شهروندان بندرعباسی از تاریکی خیابان های جدید احداث بازهم منتظرگلابی های باغ برجام باشیم ؟ قایم شدن نجومی بگیران زیرتخت پادشاهی روحانی ! تکرار تراژدی غرق شدگی در سواحل قشم داغی بر دل خلیج فارس کابوتاژ یک میلیون تن کالای غیر نفتی درکیش/ تردد سه هزار مسافر در سال جاری برجام برنامه ای بود تا به دنیا بفهمانیم امریکا قلدر و بی منطق است برداشت ۱۵۰۰ تن میگو در فصل صید/ اشتغال زایی بیش از ۱۸۰ صیادهرمزگانی مخترع جوان رودانی موفق به کسب عنوان نائب قهرمانی مخترعان جهان شد+تصویر برجام نتیجه بی توجهی مسئولان به هشدارهای رهبر انقلاب است/ آمریکا پاسخ عهد شکنی نسبت به مردم ایران خواهد گرفت