منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۶:۴۹
شناسه خبر: 275468
گروه :خبر
13940328000052_PhotoA
 

به دلیل مطالبات مداخله‌جویانه در امور عراق

پایگاه خبری مصری: آیت‌الله سیستانی هیأت کویتی را به حضور نپذیرفت

یک پایگاه خبری عربی نوشت که مرجعیت عالی شیعیان عراق، هیأت کویتی نماینده ریاض در کنفرانس پارلمانهای اسلامی در بغداد را به دلیل مطالبات مداخله‌جویانه‌اش به حضور نپذیرفت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، یک پایگاه خبری عربی، امروز (یکشنبه) اعلام کرد که آیت‌الله «سید علی السیستانی» مرجعیت عالی شیعیان در عراق، هیأت کویتی را که می‌خواست خواستار توقف حمایت ایشان از بسیج مردمی و لغو فتوای جهاد کفایی شود، به حضور نپذیرفت.

همزمان با حضور هیأت کویتی در کنفرانس پارلمانهای کشورهای اسلامی که چندی پیش در بغداد برگزار شد، یکی از شخصیت‌های نزدیک به آیت‌الله سیستانی وعده داده بود که زمینه را برای دیدار این هیأت با مرجعیت عالی شیعیان فراهم آورد.

بر اساس این گزارش، هیأت کویتی مذکور قصد داشت در این دیدار درباره دلایل حوادث اخیر در کویت و دستگیری شماری از شیعیان و صدور احکام سنگین علیه آنها که اعتراض آیت‌الله سیستانی را برانگیخته بود، توضیح دهد.

در ادامه این گزارش آمده است:  هیأت کویتی که نماینده عربستان در این کنفرانس بود، تلاش داشت تا آیت‌الله سیستانی را متقاعد کند که به حمایت از بسیج مردمی عراق پایان دهد و فتوای جهاد علیه داعش را لغو کند. اما آیت‌الله سیستانی پس از آنکه در جریان مطالبات این هیأت قرار گرفت، آن را به حضور نپذیرفت که این امر نارضایتی و خشم عربستان و کویت را برانگیخت.

فعالیت‌های کنفرانس پارلمانهای کشورهای اسلامی از چهارشنبه (20 ژانویه) گذشته آغاز شد و تا 25 ژانویه ادامه یافت.عربستان، قطر و بحرین این کنفرانس را به دلیل مشارکت ایران و سوریه، تحریم کردند اما کویت در طول این کنفرانس از مواضع عربستان حمایت و اعلام کرد که نماینده ریاض در این کنفرانس است.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی