منتشر شده در تاریخ: شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۴ - ۱۳:۳۲
شناسه خبر: 255964
گروه :خبر
13940518000510_PhotoA
 

با تاکید بر حمایت سعودی‌ها از گروه‌های تروریستی

پایگاه آمریکایی: عربستان سعودی از سرکوبگرترین رژیم‌های جهان است

پایگاه آمریکایی «سالُن» در گزارشی با تاکید بر حمایت اعضای خاندان پادشاهی سعودی از القاعده و گروه‌های دیگر تروریستی نوشت: «عربستان سعودی از سرکوبگر‌ترین رژیم‌ها در جهان است».

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، در ادامه انتقادات از مواضع ریاض در قبال گروه‌های تروریستی و حقوق بشر، یک پایگاه آمریکایی، عربستان سعودی را «رژیمی سرکوبگر» خواند.

«عبدالله الظاهر» عربستانی شیعه که در سن 15 سالگی به خاطر «تظاهرات» توسط مقامات پلیس سعودی بازداشت شده و مورد شکنجه و ضرب و شتم نیروهای سعودی قرار گرفته، اکنون 19 سال دارد و او در زندان با مجازات اعدام مواجه است.

در همین ارتباط، پایگاه آمریکایی سالن در گزارشی با عنوان «رسوایی در عربستان سعودی» به شدت از مواضع ریاض در قبال حمایت‌ها از گروه‌های تروریستی و موضوع حقوق بشر به ویژه اعدام مخالفان عمدتا شیعه انتقاد کرد.

در این گزارش با اسم بردن از «الظاهر» به همراه «داوود المرهون» 17 ساله که او هم شیعه عربستانی و محکوم به اعدام است، تاکید شده که این تنها بخش کوچکی از «لیست مخالفان عربستان سعودی است که توسط رژیم سعودی به اعدام محکوم شدند».

پایگاه سالن    همچنین نوشت: «اگرچه (ریاض) متحد نزدیک غرب است اما عربستان سعودی یکی از سرکوبگر‌ترین رژیم‌ها در جهان است. یک پادشاهی اقتدارگرای اسلامی است که قوانینش بر تفسیر به شدت تندروانه از شریعت مبتنی است و این رژیم به طور مرتب با داعش قیاس شده است».

در ادامه این گزارش هم تصریح شد: «رژیم سعودی همچنین توسط اندیشمندان و متفکران به عنوان سرچشمه بنیادگرایی اسلامی سنی توصیف شده است. باب گراهام سناتور سابق(آمریکایی) گروه‌های سلفی تندرو شبیه به داعش و القاعده را “محصول ایده‌ها، پول و حمایت‌ سازمانمند سعودی” خواند».

پایگاه سالن همچنین افزود: « علاوه بر این اسناد منتشر شده ویکی‌لیکس نشان داد که مقامات دولتی از قبیل هیلاری کلینتون تایید کرده بودند که القاعده و دیگر گروه‌های افراطی از سوی بازرگانان ثروتمند سعودی و حتی برخی از اعضای خانواده پادشاهی حمایت شدند».

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی