منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۱۵ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۶:۵۱
شناسه خبر: 301075
گروه :خبر
13950115000144_PhotoA

پایگاه خبری آمریکایی با اشاره به همراهی اروپایی‌ها با واشنگتن در اعمال فشارهای اقتصادی سالیان گذشته به تهران نوشت: کشورهای اروپایی به علت اعمال تحریم‌ها علیه «هزینه‌های بسیاری متحمل شدند».

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، یک پایگاه آمریکایی با اذعان به زیان‌های کشورهای اروپایی به خاطر اعمال تحریم‌های سالیان گذشته علیه ایران تاکید کرد که آنها متحمل هزینه‌های ‌بسیاری شدند.

پایگاه «آتلانتیک» در مطلبی مفصل با عنوان «آیا کشورهای اروپایی واقعاً “سواری مجانی” می‌گیرند؟» به بررسی روابط کشورهای اروپایی و آمریکا و منافع این روابط به ویژه برای اهداف سیاست خارجی واشنگتن پرداخت.

در بخشی از این مطلب با اشاره به توافق هسته‌ای ایران و گروه 5+1، بر همراهی اروپایی‌ها با آمریکا در اعمال تحریم‌ها ضد ایران طی سالیان گذشته تاکید شده؛ همراهی که به اذعان آتلانتیک، به زیان‌ کشورهای اروپایی تمام شده است.

در گزارش این پایگاه آمریکایی با اشاره به توافق هسته‌ای ایران آمده است؛ «دستاوردهای مهم دیپلماتیک پارسال که اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها با هم بدست آوردند، کلیشه سواری مجانی گرفتن اروپا را رد می‌کند».

آتلانتیک همچنین ادعا می‌کند: «توافق ایران که در جولای 2015 منعقد شد، نتیجه برداشتن وزنه سنگین دیپلماتیک(تحریم‌ها) از سوی آمریکا و همچنین اتحادیه اروپا بود».

این پایگاه آمریکایی اینطور ادامه می‌دهد: «واشنگتن برای اعمال تحریم‌های سخت علیه ایران، به اروپایی‌ها فشار آورد اما موضوع ان است که خود آمریکا تاثیر و نفوذ کمی روی اقتصاد ایران داشت چرا که از سال 1979(1357) تقریبا هیچ تجارتی با این کشور نداشت».

آتلانتیک همچنین می‌نویسد: «از بسیاری جهات این تصمیم (کشورهای) اروپایی مبنی بر حمایت از این تحریم‌ها بود که آنها را آنقدر تاثیرگذار کرده بود و این اروپایی‌ها بودند که بسیاری از هزینه‌های (اعمال تحریم‌ها علیه ایران) را متحمل شدند».

این پایگاه به تحریم‌های غرب علیه روسیه به خاطر تحولات اوکراین هم اشاره و فشارهای هماهنگ اروپا و آمریکا علیه مسکو را مثال دیگری از همراهی نزدیک اروپایی‌ها با واشنگتن ارزیابی می‌کند.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است دولت توان تخصیص اعتبار به عمران و توسعه کشور ندارد/مسئولان استانی منتظر دریافت اعتبار از مرکز کشورنباشند قطب اقتصاد کشور فاقد بیمارستان تخصصی زنان/ پروژه بیمارستان جامع زنان هرمزگانی در کمای مطلق تعرفه های گمرکی بازبینی می شود/سهم درآمد بخش دریایی کشور۱۷ میلیارد دلار است جایگاه قانونی مناسبی برای صنعت دریایی وجود ندارد/ صنعت دریانوردی نیازمند تقویت از سوی نظام بانکی است سواحل نیازمند سیاستگذاری صحیح مدیران/مشکلات معیشتی مردم در سواحل بیانگرهدر رفت ثروت ملی است