منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۶:۲۸
شناسه خبر: 343866
گروه :خبر
مراقبان سلامت

کارشناس ستاد گسترش و تحول سلامت مرکز بهداشت کیش پایه ریزی سلامت در جامعه را مستلزم همکاری و حمایت مردم و دستگاه های مسئول دانست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ مژده نعمت اللهی، کارشناس ستاد گسترش و تحول سلامت مرکزتوسعه سلامت کیش در حاشیه کارگاه آموزشی مراقبان سلامت در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار کیش پرس، گفت: سلامت، برخورداری از رفاه کامل جسمی، روحی، اجتماعی و معنوی افراد است که تنها با حمایت همه جانبه تمامی افراد جامعه و دستگاه های مسئول امکان پذیر است.

 

کارشناس ستاد گسترش و تحول سلامت با بیان اینکه شیوه های زندگی مرسوم می تواند تاثیر بسزایی بر سلامت و تندرستی افراد داشته باشد، اظهارکرد: تنها 25 درصد از تامین سلامت افراد مربوط به مراکز درمانی است و 75 درصد از سلامت افراد باید توسط خود آن ها و با آموزش های سلامت که دریافت می کنند محقق شود.

 

نعمت اللهی در رابطه با افزایش شناخت و آگاهی مردم از نحوه رعایت موارد سلامت تصریح کرد: در رویکرد جدید طرح تحول سلامت با سرشماری های انجام شده و شناخت گروه های هدف، جمعیت مراقبان سلامت با هدف ارائه خدمات اولیه سلامت و آگاه سازی خانواده ها در حال خدمت هستند.

 

وی همچنین از اجرای طرح سفیر سلامت خبرداد و بیان کرد: در این طرح تلاش می شود تا در هر خانواده یک سفیر سلامت وجود داشته باشد که با آموزش هایی که دیده و آگاهی لازم و افزایش اطلاعات بهداشتی از خود و خانواده اش مراقبت کند.

 

این کارشناس تاکید کرد: سلامت در بخش های مختلف به یکدیگر ارتباط دارد و باید به سلامت روح و جسم به یک میزان توجه کنیم زیرا آسیب در هر بخش منجر به از میان رفتن سلامت در بخش دیگر می شود.

 

وی افزود: در این طرح به ازاء هر 2هزار تا 2 هزار و 500 نفر جمعیت در شهرها های 20 تا 50 هزار جمعیت یک مراقب سلامت وجود دارد که این افراد دارای مدارک کارشناسی در رشته های بهداشت عمومی، بهداشت خانواده، مباره با بیماری ها و پرستاری هستند که پس از گذراندن 120 ساعت دوره آموزشی مهارت های لازم برای ارائه خدمات فعال در حوزه بهداشت را کسب کرده و به عنوان مراقبان سلامت افراد تحت پوشش خود را شناسایی می کنند و تمام مراقبت های بهداشتی اولیه سلامت مربوط به آن ها را زیر نظر داشته و در صورت لزوم به رده های بالاتر ارجاع می دهند.

 

نعمت اللهی خاطرنشان کرد: در جزیره کیش علاوه بر مرکز بهداشت بوعلی در صفین، 2 پایگاه کمپ سحر و شهرک صدف نیز خدمات اولیه بهداشتی در رابطه با موارد ارائه شده توسط مراقبان سلامت را انجام داده و مردم می توانند برای دریافت خدمات به این مراکز مراجعه کنند.

 

کارگاه آموزشی شیوه های نوین آموزشی در ارایه خدمات نوین سلامت مبتنی بر طرح تحول سلامت، با هدف توانمند سازی افراد و جوامع به خصوص مراقبان سلامت در زمینه تامین، حفظ و ارتقاء سلامت با استفاده از ظرفیت های موجود و توان اجرایی مناسب در نظام ارائه خدمات بهداشتی درمانی در مرکز بهداشت بوعلی  با حضور مژده نعمت اللهی کارشناس سلامت مرکز توسعه سلامت کیش برگزار شد.

 

 

انتهای پیام/ت

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است