منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۵ - ۱۳:۴۵
شناسه خبر: 339133
گروه :خبر
cinema-2

هرمزگان که به پایتخت اقتصادی ایران لقب گرفته و از دیر باز مردمان این سرزمیندستی بر فعالیت های فرهنگی هنری دارند اما به دلایلی نامعلوم از داشتن سالن مناسب در این استان محرومند و در مرکز این استان فقط شاهد فعالیت یک سینما هستیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ مردمان خونگرم پایتخت اقتصادی ایران، بندرعباس این شهر ساحلی ایران که در محرومیت هایی از قبیل؛ هوای مطلوب و مطبوع، کمبود فضاهای تفریحی و گردشگری است حتی از تفریحات اولیه و سرگرم کننده دیگری چون سینما هم محرومند.

در حالی که در چنین شهر پردرآمد و اقتصادی باید اقشار مختلف جامعه به دلیل عدم گردش و تفریح در فضای باز حتما تفریحات و سرگرمی هایی در فضاهای سرپوشیده مثال سینما را داشته باشند.

این کوچکترین توقع مردم از مسئولین است و کمترین کاری که می توان در مقابل این توقع انجام داد درخواست رسیدگی به این مقوله می باشد. جامعه و صنعت سینما از جانب افرادی سودجو لطمه و خسارت های مالی مهلکی را متحمل می شوند، این ضربه روز به روز فاجعه بارتر و عمیق تر می شود. یکی از بزرگترین و اصلی ترین این لطمه ها دانلود رایگان است که این موضوع به کلوپ ها و حتی منازل و افراد عادی جامعه سرایت کرده و آمار ضرر و زیان سینما داران و فیلم سازان را چندین برابر کرده است.

به جرأت می توان گفت که این مسئله به افراد عادی جامعه هم زیان هایی وارد کرده است؛ به طور مثال فیلم هایی که روی پرده سینما شهر بندرعباس است جز فیلم هایی است که قبلا در سینماهای شهرهای دیگر به اکران گذاشته شده و دیگر آن تازگی روزهای اول تبلیغات کثیری که قبلا داشته را ندارد.

در واقع می توان گفت فیلمی که روی پرده سینمای این شهر است فیلم به روزی نیست و حتی ماه ها از ساخت و پخش و اکران آن در کشور می گذرد و در آخر به سینمای بندرعباس برای اکران می رسد.

یکی دیگر از دلایل کهنگی این فیلم ها سینمایی در بندرعباس تک سینما بودن هم می باشد. در شهری که با در آمدهای کلان تنها یک سینما است، باعث عقب افتادگی در صنعت سینما  و گاهی به دلیل ازدحام جمعیت و ایستادن در صف های طولانی در این گرمای طاقت فرسای بندرعباس که متاسفانه در سالن سینما هم تهویه و کولرهای قوی استفاده نشده، آن هم منجربه دیدن فیلم های چند ماه قبل می شود، باعث می شود که مردم از سینما رفتن و از دیدن فیلم اجتناب کنند.

البته می توان امکانات کم درونی سینماها با ظرفیت پایین صندلی های سینماها و گرمای سالن انتظار و دیدن فیلمی ه دیگر جذابیتش حتی از تبلیغ هم افتاده را مثال زد. در حال حاضر در تمامی شهرها و حتی شهرستان ها، سینماها به امکانات به روزی رسیده اند و عوام با توجه به رفاه و امکانات وقت می گذارند به سینما می روند و در آرامش خاطر فیلم را تماشا می کنند و از این امکانات رفاهی حداکثر استفاده را می برند.

بنابراین به دلیل یکی بودن سینما، قدیمی بودن فیلم های روی پرده و کم بودن و یا حتی عدم وجود امکانات داخل سینما مردم بندرعباسی از سینما رفتن پرهیز می کنند و وقتی همان فیلمی که روی پرده سینما هست در سایت های غیر مجاز لینکشان به راحتی به اشتراک گذاشته می شود، را در بندرعباس با یک دانلود رایگان در اختیار دارند پس دیگر شوق رفتن به سینما در مردم کور و کورتر می شود.

 

 

انتهای پیام/

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است