منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۰۸ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۵:۴۰
شناسه خبر: 215901
گروه :خبر
13940205000329_PhotoA

نیروهای «گردان صلح» عراق توانستند منطقه «اللاین» در نزدیکی شهر «سامرا» را پس از ۲ روز درگیری، از وجود تروریست‌های داعش پاک‌سازی کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، نیروهای «گردان صلح» (وابسته به «مقتدی صدر») پس از دو روز درگیری در غرب شهر مقدس سامراء، توانستند منطقه «اللاین» را از حضور تروریست‌های داعش پاکسازی کرده و خطر را از سر شهر سامراء بردارند.

نیروهای گردان صلح با شروع عملیات از تمامی محورها به منطقه حمله بردند و موفق شدند بعد از درگیری شدید با عناصر تروریستی داعش و کشتن ده‌ها تن از تروریست‌ها تمامی منطقه «اللاین» و اطراف آن را از وجود عناصر تروریستی پاکسازی کنند.

به گزارش فارس، با حملات نیروهای عراقی و شدت یافتن حملات آنان تروریست‌های داعش بسرعت خطوط اولی دفاعی خود را رها کردند و مجبور به فرار از منطقه شدند.

نیروهای متخصص گردان صلح نیز بعد از آزادسازی کامل منطقه اللاین شروع به پاکسازی و خنثی‌سازی بمب‌های کار گذاشته شده در خیابان‌ها، خانه‌ها و روستاهای منطقه اللاین از جمله روستای «ام الطوس» کرده‌اند.

به گزارش فارس، هفته گذشته عناصر تروریستی داعش با حمله به مواضع نیروهای عراقی توانسته بودند بخش‌های زیادی از منطقه اللاین را به اشغال خود در بیاورند و خود را به شهر سامراء نزدیک و همزمان با اشغال منطقه، اقدام به مین‌گذاری در منطقه کنند.

تروریست‌های داعش در طول 10 روز گذشته حملات وسیعی را در شمال شهرستان «بیجی» و غرب سامراء برای کاهش فشار به دیگر عناصر تکفیری در شهر «الرمادی» و «فلوجه» و بالا بردن روحیه نیروهای خود بعد از شکست‌های پی در پی در شهر های الرمادی و فلوجه انجام دادند.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است دولت توان تخصیص اعتبار به عمران و توسعه کشور ندارد/مسئولان استانی منتظر دریافت اعتبار از مرکز کشورنباشند قطب اقتصاد کشور فاقد بیمارستان تخصصی زنان/ پروژه بیمارستان جامع زنان هرمزگانی در کمای مطلق تعرفه های گمرکی بازبینی می شود/سهم درآمد بخش دریایی کشور۱۷ میلیارد دلار است جایگاه قانونی مناسبی برای صنعت دریایی وجود ندارد/ صنعت دریانوردی نیازمند تقویت از سوی نظام بانکی است