منتشر شده در تاریخ: شنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۵ - ۲۰:۰۳
شناسه خبر: 300794
گروه :خبر
13941112000273_PhotoA

حمله شدید بامداد جمعه جبههالنصره به مواضع حزب‌الله و ارتش سوریه در شمال استان لاذقیه که بیش از ۹۰ درصد آن پاکسازی شده است، ناکام ماند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، تروریست‌های جبهه النصره بامداد جمعه (1 آوریل) برای چهارمین بار متوالی در یک ماه اخیر حملات سنگینی را علیه مواضع نیروهای سوری، رزمندگان مقاومت حزب الله لبنان و تفنگداران نیروهای دریای ارتش سوریه در جبهه «جبل القلعه» در حومه شمال شرق استان لاذقیه آغاز کردند.

استان لاذقیه در ساحل مدیترانه و در شمال غرب سوریه واقع شده است و در شمال خود با ترکیه مرز مشترک دارد.

بر اساس این گزارش، ارتش سوریه و نیروهای مقاومت که در آمادگی کامل هستند، همزمان با آغاز حملات، تروریست‌ها را هدف قرار دادند.

در این درگیری‌ها که چند ساعت به طول انجامید دهها تن از تروریست های جبهه النصره کشته یا زخمی شدند.

به گزارش «بین‌الملل فارس»، با مقاومت نیروهای سوری و رزمندگان مقاومت حزب الله، در نهایت عناصر تروریستی جبهه النصره بدون کسب موفقیتی مجبور به عقب‌نشینی از منطقه شدند.

اندازه بزرگتر نقشه در اینجا  

جبهه «جبل القلعه» در حومه شمال شرق استان لاذقیه بر مناطق مرزی ترکیه و سوریه اشراف کامل دارد و به همین دلیل تروریستها چندین بار تلاش کردند این منطقه را اشغال کنند که تاکنون تمامی حملات آنها شکست خورده است.

منابع میدانی در گفت‌وگو با بین‌الملل فارس اعلام کردند، مناطق شرقی جبهه «جبل القلعه» از جمله شهرک راهبردی کبانی تحت کنترل نیروهای ارتش قرار دارد و آرامش بر این شهرک حاکم است.

این منابع میدانی تصریح کردند بیش از 90 درصد استان لاذقیه از وجود عناصر تروریستی پاکسازی شده و در آینده نزدیک عملیات برای آزاد سازی مناطق باقی مانده و آلوده به تروریست در این استان آغاز می‌شود.

 در دو هفته گذشته و همزمان با آغاز عملیات در شرق استان حمص، عملیات در شمال استان لاذقیه تقریبا متوقف شده بود.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است