منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۴ - ۱۶:۵۷
شناسه خبر: 202091
گروه :خبر
13940416000607_PhotoA

بلومبرگ طی گزارشی نوشت، پالایشگاه‌های اروپایی در انتظار خرید نفت ایران با لغو تحریم‌ها هستند که در این‌ صورت می‌توانند نفت ارزان‌تری به نسبت نفت روسیه بخرند که این امر وضعیت اقتصادیشان را بهبود می‌بخشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، پالایشگاه‌های اروپایی از اسپانیا گرفته تا یونان آماده هستند تا به دنبال به نتیجه رسیدن مذاکرات، خرید نفت از ایران را ازسربگیرند.

پالایشگاه ساراس ایتالیا اعلام کرد، درصورتی‌که تحریم‌های ایران پایان یابد، این پالایشگاه از ایران نفت خام خریداری خواهد کرد. این درحالی است که پالایشگاه سپسا اسپانیا نیز تصریح کرد، قطعا این موضوع (واردات نفت از ایران) را درنظر خواهد گرفت. هلنیک پترولیوم یونان نیز اعلام کرد، بازگشت بشکه‌های نفت ایران به بازار برای پالایشگاه‌ها امر مثبتی خواهد بود.

لوکاس تریپلوپولوس سخنگوی موتور اویل هلاس گفت، «به محض اینکه نفت ایران در دسترس باشد، ما قطعا خرید از ایران را مجددا آغاز خواهیم کرد… موتور اویل همیشه طرفدار نفت ایران بوده است.»

بر اساس این گزارش، ایتالیا، اسپانیا و یونان پیش از اعمال تحریم‌های نفتی علیه ایران در سال 2012، خریداران عمده اروپایی نفت ایران بوده‌اند. این کشورها در سال 2011 روزانه 456 هزار بشکه نفت معادل 78 درصد کل صادرات نفت ایران به اروپا را از ایران خریداری کرده‌اند.

احساس الحق تحلیلگر ارشد موسسه کی‌بی سی در این‌باره گفت، بازگشت نفت ایران برای پالایشگاه‌هایی که نفت مورد نیاز خود را با نفت اورالز گران‌ روسیه جایگزین کرده‌اند، امر مثبتی خواهد بود. دسترسی به نفت ایران رقابت میان نفت‌های سنگین در اروپا را افزایش خواهد داد و فشار کاهشی بر قیمت نفت خواهد داشت.

وی افزود، «در صورت بازگشت نفت ایران، ایرانی‌ها این امکان را خواهند داشت تا نفت ارزان‌تری نسبت به نفت اورالز ارائه دهند… این امر وضعیت اقتصادی پالایشگاه‌ها در ناحیه مدیترانه را بهتر می‌کند.»

شرکت‌های رپسول اسپانیا و اینی ایتالیا از اظهارنظر در این‌باره خودداری کردند.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی