منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۵ - ۸:۲۴
شناسه خبر: 353343
گروه :خبر
1_749263

مدرس دانشگاههای حاجی اباد گفت: پاسداشت واقعه غدیر ضروری است چون استمرار نبوت در بقای ولایت است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛محمد میرزاده در گفتگو با خبرنگار پیارم با اشاره به حادثه غدیر خم اظهار داشت: عید غدیر خم بزرگترین عید امت اسلامی است زیرا حادثه غدیر سند حقانیت تشیع است.

وی افزود: تمامی انحرافات پس از رحلت پیامبر از عدم اطاعت از حادثه غدیر آغاز شد و اگر مسلمانان از فرامین پیامبر اکرم(ص) در روز غدیر تبعیت می کردند، دیگر شاهد مظلومیت حضرت علی(ع)، سیلی خوردن حضرت زهرا(س) و هتک حرمت ائمه معصومین نبودیم.

میرزاده بیان داشت: امروز همه مسلمانان وظیفه دارند از میراث غدیر پاسداری کنند زیرا حادثه غدیر، تنها انتخاب یک رهبر سیاسی صرف نیست، بلکه یک خط راهنما و یک میزان برای تشخیص حق از باطل است.

مدرس دانشگاههای حاجی اباد تأکید کرد: امروز جمهوری اسلامی ایران باید به عنوان ادامه دهنده راه غدیر از آلودگی هرگونه تجاوز قلمی و فکری و فرهنگی، چه نظامی جلوگیری و با منطقها و تاریخ های ساختگی مانند اسرائیل مبارزه کند.

میرزاده یادآور شد: امروز رسانه ها وظیفه سنگین و دشواری در تبین حادثه غدیر دارند و باید تمامی زوایای تبلیغی و تببینی این حادثه از رسانه ها، بویژه رسانه ملی بازگو شود تا هیچگاه غدیر در پیچ و خم حوادث روزمره گم نشود.

این مسئول ادامه داد: متأسفانه شناخت نسل جوان از حادثه غدیر بسیار کم است و این نشان از ضعف دستگاه های مسئول در این رابطه است، زیرا جوان باید از همان سنین نوجوانی با غدیر و مبانی مکتب اسلام و ائمه معصومین آشنا شوند و این گوهرهای گرانبها را در زندگی به عنوان الگو و اسوه چراغ راهنمای خود قرار دهد.
میرزاده افزود: سایر فرقه های اسلامی چنین برگ و سند زرینی را ندارند و این تشیع است که بر خود به دلیل وجود این روز پرفضیلت می بالد.

این استاد برجسته اظهار داشت: شیعه میراث گرانقدر و گرانسنگی در طول تاریخ به نام غدیر دارد که باید از آن محافظت و مراقبت کند و در حفظ آن و انتقال آن سینه به سینه به نسل های بعدی بکوشد همانگونه که دیگران در حفظ آن کوشیدند.

وی با اشاره به اختلاف نظرهای شدیدی که در بین مردم عضر پیامبر و حضرت علی(ع) گفت: در آن عصر عده قلیلی از صحابه و یاران پیامبر همچون مقداد و ابوذر بر ولایت حضرت علی (ع) اصرار داشتند و اما افراد کثیری از جامعه اسلامی آن روز به دلایل مختلف یا از روی طمع، یا ترس و یا ثروت و مال اندوزی و مقام و جاه و جلال دور علی(ع)‌را خالی و ولایت را تنها گذاشتند.

این استاد اظهار داشت: یکی از شعارهای جریان انحرافی در زمان حضرت علی(ع) شعار«حسبنا کتاب الله» بود که با این شعار می خواستند تمامی احادیث موجود از پیامبر را به آتش بکشانند که همین کار را هم کردند و با جمع آوری آنها تمامی احادیث را سوزاندند و می گفتند کتاب خدا برای ما کافی است و ما نیازی به این احادیث نداریم و به نوعی روی حدیث خط کشیدند.

وی در پایان افزود: واقعه غدیر به ما می‌گوید که دین از سیاست جدا نیست و غدیر امتداد راه نبوت و انبیای الهی است و ملت ایران این افتخار را دارد که زیر پرچم امامت و محبت مولا علی(ع) است.

 

انتهای پیام/

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان