منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۵ - ۷:۳۶
شناسه خبر: 357492
گروه :خبر
%d8%a8%d8%ae%d8%b4%d8%af%d8%a7%d8%b1%d8%aa%d9%88%da%a9%d9%87%d9%88%d8%b1-copy

بخشدار بخش توکهور میناب گفت: پاسداری و پاسبانی از ارزش های دینی یکی از مهمترین وظیفه مداحان اهل بیت(ع)است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ شهریار رنجبری،بخشدار بخش توکهور میناب در آئین دومین سوگواره چاوش خوانی محلی شهرستان میناب در هشتبندی با اشاره به نقش مداحان و چاوش خوانان در اشاعه فرهنگ دینی، اظهار داشت:مجموعه مداحان، نوحه خونان و چاوش خوانان قشر تاثیر گذاری در جامعه هستند.

وی ضمن بیان رسالت جامعه مداحان، رجوع این قشر به متون معتبر و بهره گیری از منابع صحیح و مورد تایید بزرگان دینی و مراجع را امری لازم و ضروری دانست و عنوان کرد:مداحان و چاوش خوانان باید در انتخاب نوع اشعار و مطالبی که بازگو می کنند نهایت دقت را به خرج دهند.

رنجبری گفت:مداحی و چاوش خوانی بهترین خدمت به دستگاه اهل بیت(ع) است و مداحان نقش مهمی در اشاعه و ترویج فرهنگ اصیل اسلامی دارند.

بخشدار بخش توکهور با بیان این که مداحان در فراهم کردن فضا و بستر استقبال از ماه محرم و عزاداری سید و سالار شهیدان نقش بسزایی دارند، گفت:مداحان و چاوش خوانان افرادی گزینش شده از میان محبان اهل بیت(ع) هستند که توفیق خدمتگزاری به مکتب اهل بیت عصمت و طهارت را پیدا کرده اند.

وی چاوش خوانی محلی و سنتی منطقه میناب را از غنی ترین شیوه های عرض ارادت به ساحت مقدس ائمه اطهار(ع) دانست و گفت:در شهرستان میناب آراستگی منبر نوای چاوش خوانی است.

این مسئول در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به هدف قیام سیدالشهدا(ع)، حرکت امام حسین(ع) درجه احیا امر به مروف و نهی از منکر ذکر کرد و اظهار داشت:بعد از واقع کربلا بسیاری از بزرگان و علمای دینی برای تشکیل حکومت اسلامی تلاش کردند که در نهایت در زمان امام راحل با تاسی از نهضت عاشورا تشکیل حکومت اسلامی محقق شد.

رنجبری پاسداری و پاسبانی از ارزش های دینی را یکی از مهمترین وظیفه مداحان و ذاکران اهل بیت(ع) عنوان کرد و افزود:بازگو کردن و تشریح اهداف قیام سیدالشهدا(ع) از رسالت های اصلی مداحان و چاوش خوانان است.

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی